Lopata Ficovi

Svoj politický marketing si vylepšil pred siedmimi rokmi, keď vtedajšiemu premiérovi Robertovi Ficovi poslal list a lopatu, aby prišiel do Rimavskej Soboty urobiť poriadok so smeráckymi mestskými poslancami. „Poslancom Smeru som neraz povedal, že keby ich predseda Robert Fico vedel, ako sa správajú a hlasujú, čapicou by ich pozabíjal. Čapicu som zmenil, tak som premiérovi poslal lopatu,“ vyjadril sa vtedy pre médiá. Poslanci ho nahnevali, pretože odhlasovali jednotnú daň z nehnuteľnosti na území mesta.

Ako primátor nevedel nájsť s nimi spoločnú reč, dnes sa po ostatných komunálnych voľbách história opakuje. V Rimavskej Sobote o veciach verejných rozhoduje spolu 21 poslancov. Trinásti z nich sa ocitli u primátora v nemilosti, ide hlavne o členov poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť. Mestské zastupiteľstvá sa zmenili na rokovacie maratóny plné nenávistných, urážlivých a dehonestujúcich verbálnych prejavov zo strany primátora. Niektoré poznámky, ak by zazneli v krčmovej atmosfére, by sa mohli javiť ako vtipné. Bohužiaľ, na pôde mestského zastupiteľstva vyznievajú ako totálne facky politickej kultúre. Oponenti Jozefovi Šimkovi vytýkajú, že v meste vládne autokratickým spôsobom.

Poslanci ROMAN VAĽO, MICHAL DEMETER a JÁN JURKEMÍK (na snímke zľava doprava) čelia na pôde mestského zastupiteľstva osobným útokom zo strany primátora.
Poslanci ROMAN VAĽO, MICHAL DEMETER a JÁN JURKEMÍK (na snímke zľava doprava) čelia na pôde mestského zastupiteľstva osobným útokom zo strany primátora.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Tragikomicky vyznieva napríklad informácia, že v auguste tu postavili plot okolo metskej záhrady, verejnú súťaž vyhlásili až v októbri. Prípad, v ktorom figurujú čierne stavby na mestských pozemkoch, preveruje už polícia, na tento stav mužov zákona upozornil jeden z obyvateľov mesta. Prešľapov v rámci vládnutia akoby veľkého pána v malom meste je habadej. O tom, že spôsob riadenia mesta má veľmi ďaleko od demokratických princípov, svedčí aj zistenie mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko. Zverejnili, že primátor mestské Gemerské zvesti, distribuované do deväťtisíc domácností, zneužíva na vlastnú propagáciu a hanenie poslancov. Aj samotní poslanci ho kritizovali, že mestské akcie využíval na predvolebnú kampaň. Podľa zápisnice z mestského zastupiteľstva Jozef Šimko reagoval: „Hádam sa tam Cigáň Berky nemohol objaviť miesto primátora?“ Redakcia Života sa zamerala na ďalšie slovné perly, ktoré primátor chrlí na mestských zastupiteľstvách.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Ilustračná snímka

Vyčerpaný som premýšľal, ako to zvládnuť. Myslel som, že na mňa otec zabudol. On však...

Kňažná Charlene

Monacká KŇAŽNÁ CHARLENE v objatí s manželom: Toto by ste od nej nečakali

Dorota Nvotová

Finančné suchoty kvôli koronavírusu: Umelkyňa DOROTA NVOTOVÁ najprv predala auto, potom klavír

Timo Tolkki

Dominika Gottová to nebude mať ľahké: Jej ex mieri do Prahy

Už teraz v septembri začína herečka postupne pracovať.

Podnikanie na Jadrane: Herečka KRISTÍNA PALONDER GREPPELOVÁ otvorene o biznise s realitami

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia