O spustení fontány v Rimavskej Sobote rokoval miestny primátor JOZEF ŠIMKO (69) s americkým aj ruským prezidentom. Tvrdí to v písomnej odpovedi na žiadosť o poskytnutie informácií samotný prvý muž mesta.

„Psychopatom, ktorí bijú vlastného otca, podpaľujú susedom tuje a žerú drogy, informácie mestský úrad neposkytuje. V prípade záujmu podajte trestné oznámenie – máte v tom skúsenosti,“ to je ďalší šokujúci druh komunikácie z dielne vedenia mesta Rimavská Sobota. Mestský poslanec Ján Jurkemík žiadal od primátora vysvetlenie týkajúce sa nakladania s mestskými pozemkami, elektronickou poštou dostal takúto odpoveď, ktorá vyráža dych. „Určite nikoho fyzicky nenapádam, neničím tuje ani nepraktizujem činnosti, ktoré sa v písomnej odpovedi uvádzajú,“ reaguje Ján Jurkemík, ktorý v meste pôsobí ako zubný chirurg.

Svedectvom toho, že záujem či už miestnych poslancov, novinárov alebo verejnosti o veci verejné, lezie primátorovi Jozefovi Šimkovi poriadne na nervy, je písomná odpoveď mestskej televízii. Redaktorka sa zaujímala, prečo v meste v čase pandémie, keď to hlavný hygienik SR neodporúča, spustili fontánu.

„Spustenie fontány v Mestskej záhrade do prevádzky som prostredníctvom telemostu prerokoval s predstaviteľmi svetových mocností, ktorí majú na to rozdielne názory. Kým prezident Ruskej federácie Vladimir Vladimirovič Putin podporil moje rozhodnutie, prezident Spojených štátov amerických Donald Trump zvažuje svoju odpoveď na základe toho, či fontánu pred Bielym domom schváli poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť. Po doručení odpovedí od predstaviteľov svetových mocností rozhodnem o ďalšom osude fontány,“ spôsobom, ktorý sa javí ako autokratický, odpovedal redaktorke rimavskosobotský primátor.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Nikoho nezabil

Jozef Šimko nie je v slovenských politických vodách žiadnou neznámou osobou. V bývalom režime bol aktívny komunista, vlastne na absolventa Dôstojníckej školy Verejnej bezpečnosti a neskôr Fakulty vyšetrovania VB v Bratislave sa to aj patrilo. Po revolúcii si to namieril do radov Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS), v centre hladovej doliny pôsobil ako prednosta na okresnom úrade. Svoj politický životopis si vylepšil ako jeden zo zakladateľov Hnutia za demokraciu (HZD), v strane potom pôsobil ako podpredseda pre verejnú správu.

Vyzerá to, že jeho politické ambície začali stúpať do závratných výšok, pretože v roku 2014 s podporou Strany moderného Slovenska kandidoval za prezidenta. Na prvý pohľad energický politik zrejme ani na prahu sedemdesiatky nepomýšľa na politický dôchodok, skôr naopak.
V ostatných parlamentných voľbách sa ocitol na desiatom mieste na kandidátnej listine strany Kotlebovci – Ľudová strana naše Slovensko, hoci v tom čase bol členom Zväzu protifašistických bojovníkov. Dnes je poslancom Národnej rady SR. Zmenu kurzu k ďalšej politickej strane dával v okolí najavo tak výrazne, že vtedajší podpredseda vlády SR Richard Raši (Smer-SD) ho preto nepozval na výjazdové rokovanie vlády, ktoré sa konalo v regióne. Aktuálne obaja sedia v parlamente ako opoziční poslanci, ktohovie, aké vzťahy majú dnes.

Ešte pred parlamentnými voľbami mu na jednom z mestských zastupiteľstiev poslanci vytkli, že svojou kandidatúrou v Kotlebovej strane vrhá zlé svetlo na mesto. Primátor sa pochválil, že ho oslovilo spolu osem strán, vybral si však Kotlebovcov. „Sme momentálne v Európskej únii a v NATO s tými členmi, ktorí pred 45 rokmi zabíjali slovanské národy. Kotleba urobil veľký rozruch, ale nikoho nezabil,“ bránil svojho straníckeho šéfa a potom to zaklincoval vyhlásením: „Nech Boh chráni, aby 29. februára zvíťazili slniečkari, pretože bude koniec Slovenskej republiky.“ Jozef Šimko je primátorom v Rimavskej Sobote od roku 2010, tretie volebné obdobie, kandidoval ako nezávislý. Voľby vyhral s obrovským náskokom, svoj hlas mu dalo až 58 percent zúčastnených voličov. Rodáci ho krúžkovali aj v župných voľbách, aktuálne je aj poslancom v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
PRESTAŇTE NÁM KOMÁROM S TÝM REPELENTOM KONEČNE PIŤ KRV

Prinášame tie najlepšie vtipy z týždenníka ŽIVOT :)

Herec Pierce Brosnan s manželkou Cassandra Harris.

Prišiel o manželku aj dcéru: Život sa s predstaviteľom Jamesa Bonda nemaznal

Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia