Americký prezident Joe Biden prisľúbil v stredu Ukrajine a jej obyvateľom, že v boji proti Rusku nebudú nikdy sami a Spojené štáty budú stáť po ich boku tak dlho, ako to bude potrebné.

Šéf Bieleho domu to povedal počas tlačovej konferencie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským vo Washingtone, informuje TASR. "Nikdy nebudete sami... Američania sú na každom kroku tejto cesty s vami... Ostaneme s vami tak dlho, ako to bude potrebné," uviedol Biden s tým, že "boj Ukrajiny je súčasťou niečoho väčšieho".

Americký prezident ďalej dodal, že Rusko používa zimu ako zbraň proti obyvateľom Ukrajiny. "Rusko používa ľudí ako zbraň, núti ich mrznúť a vyhladováva ich... Je to posledný príklad zverstiev, ktoré ruská armáda pácha proti Ukrajincom," povedal Biden. Zároveň dodal, že ruský prezident Vladimir Putin "nemá v úmysle túto krutú vojnu zastaviť," cituje Bidena televízia Sky News.

Šéf Bieleho domu okrem toho znovu poukázal na nový balík pomoci v hodnote 1,85 miliardy amerických dolárov, ktorého súčasťou budú aj systémy protivzdušnej a protiraketovej obrany Patriot. Tento balík USA avizovali v spojitosti so stredajšou návštevou Zelenského vo Washingtone. Zelenskyj počas konferencie Bidenovi poďakoval za tento nový balík pomoci a systémy Patriot, ktoré "výrazne posilnia vzdušnú obranu našej krajiny".

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia