Miesto posledného odpočinku v Zlatých Moravciach je zdrojom čierneho humoru. Najprv si miestni kládli otázku, či budú musieť svojich mŕtvych pochovávať postojačky. Dnes toto miesto pre záplavy nazývajú KAKAOVÝ CINTORÍN.

Najprv mali problém s kapacitou cintorína. Takáta situácia je na slovenské pomery vcelku bežná, iné mestá a obce ju však riešia s poriadnym časovým predstihom. V Zlatých Moravciach dospeli až do takého stavu, že keď v meste niekto zomrie, musia vykopať nebožtíka spred niekoľkých rokov, jeho ostatky uložia do vreca a posunú ich o pol metra hlbšie. Na neho potom umiestnia aktuálneho mŕtveho. Na cintoríne je pochovaných štyritisíc ľudí, míňajú sa však miesta neplatičov, ktoré využívajú práve na pochovávanie nebožtíkov, ktorí zomierajú v tomto období.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Správa cintorína sa pokúša pozostalých motivovať na kremáciu mŕtveho, no bezúspechu. Na Slovensku je tradícia pochovávania silne zakorenená. Vskutku morbídnu situáciu vyriešili až v tomto volebnom období – v meste práve dokončujú stavbu nového cintorína. Ako uviedol primátor Dušan Husár, kolaudácia je v pláne v jesenných mesiacoch. „Investícia nás stála 150-tisíc eur, použili sme peniaze z vlastných zdrojov. Nachádza sa tu spolu sedemsto hrobových miest. Kapacita nového cintorína tak vystačí na dvadsať rokov.“ Jeden problém teda uhasili, dnes však na cintoríne opäť riešia kritickú situáciu. Hoci v blízkosti cintorína nemajú žiadny vodný tok, hroby zaplavuje voda, bojujú so záplavami.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia