Ešte prekvapíme!

Namieste je, pochopiteľne, otázka, kde herecká hviezda zloží po koncerte hlavu. Ján Poliak prezrádza zatiaľ toľko, že z Johnnyho Deppa bude dočasný hradný pán a ponúknu mu noc v štýlovej „Drakulovej“ izbe s posteľou, nad ktorou je veľká železná klietka. Vyrazí aj medzi ľudí? „Keď­že je to normálny chlapík, ktorý sa nehrá na hviezdu a rád podporuje aj charitu, všetko je možné. Veľmi by som si želal privítať ho v našej rockovej čajovni. Pri kontakte s ním, ale aj ďalšími členmi kapely stavíme na slovenskú klasiku, teda chlieb, soľ, srdečnosť. Chceme, aby pocítili tú ľudskosť,“ dodáva. Divácke zloženie na koncerte bude celkom iné ako pri bežných rockových vystúpeniach. „Registrujeme veľa mamičiek s deťmi, lebo aj tie chcú vidieť svojho piráta z Karibiku. Trúfam si odhadnúť, že 75 percent účastníkov koncertu budú tvoriť ženy. V prvom rade ich bude zaujímať Johnny Depp, až potom koncert,“ je presvedčený organizátor megaakcie na 10-hektárovej lúke, kde práve riešia parkovanie a budovanie prístupových ciest.

Zatiaľ sa odhaduje účasť 15-tisíc divákov, ale reálne ich môže byť oveľa viac. „Keby tempo predpredaja vstupeniek vydržalo až do koncertu tak, ako bežalo doteraz, mali by sme tu 65-tisíc divákov,“ ráta Ján Poliak. Nech už bude finálne číslo akékoľvek, už dnes je isté, že pôjde o historicky najväčšiu akciu vo Zvolenskej Slatine. Rodák z tejto obce ju pritom neberie ako vrchol. „Chystáme ďalšie veľké veci a verím, že v najbližších dňoch či týždňoch už budeme môcť čo-to prezradiť,“ sľubuje.

Takýto výhľad na divákov by mal mať aj Johnny Depp so svojou skupinou Hollywood Vampires.
Zdroj: Archív J.P.

Od metalu k najdlhšej uhorke

Na jednej strane vášeň, plnenie výziev a snov, na druhej nemalá daň v podobe neustáleho stresu. Aj tak možno nazvať promotérsku cestu Jána Poliaka. „Úspechy niekedy striedajú aj neúspechy, stretávame sa s ľudskou závisťou, ohováraním a partnermi, ktorí nedodržia svoje (nielen) finančné záväzky. Pred mnohými koncertmi sme tak tŕpli, či všetko dobre dopadne, nehovoriac o Hollywood Vampires, Chvalabohu, už teraz máme zabezpečenú produkciu a servis pre návštevníkov tak ako ešte nikdy,“ hovorí muž z prostredia veľkého hudobného biznisu, ktorý je však známy aj niečím celkom iným.

Ešte dávno pred tým, ako sa mu snívalo o metalovej muzike, sa činorodo realizoval v záhradke. „Mal som asi dva roky, keď rodičia priniesli domov niekoľkodňové kuriatka. Mne nenapadlo nič lepšie ako ich zasadiť do pieskoviska a zaliať vodou. Prežili asi len dve a doma potom bolo veselo,“ spomína s úsmevom s tým, že neskôr našťastie prešiel na rastlinky. Posledných päť rokov nachádza ideálny relax pri pestovaní najtuhších papričiek čili a rôznych raritných druhov zeleniny. Podarilo sa mu napríklad vypestovať najdlhšiu uhorku na Slovensku (druh z Indie) v dĺžke 224 centimetrov, o čom má zápis v Knihe slovenských rekordov.

ĎALŠIE FOTOGRAFIE K PRÍBEHU JÁNA POLIAKA A KONCERTOM VO ZVOLENSKEJ SLATINE NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia