A vybuchla bomba

Johnnyho Deppa obľuboval Ján Poliak už ako mladík, páčil sa mu najmä film Nožnicovoruký Edward. Od roku 2012, keď sa spolu so speváckou ikonou Aliceom Cooperom, s gitaristom skupiny Aerosmith Joeom Perrym a Tommym Henriksenom stretol v kapele Hollywood Vampires, mu vstúpil do povedomia aj ako muzikant. „Nemyslím, že táto kapela vznikala s nejakým komerčným úmyslom. Stretli sa skrátka kamaráti, ktorí si spolu chceli zahrať pre radosť. Až neskôr z toho vznikol úspešný projekt. Hlavným spevákom je Alice Cooper, ale pri mikrofóne sa striedajú aj Perry a Depp. Napríklad pri šlágroch od Aerosmith, The Beatles alebo The Doors,“ vysvetľuje Ján Poliak.

Odvážnu myšlienku dotiahnuť Hollywood Vampires na Slovensko nosil v hlave šesť rokov. „Manažment kapely som oslovil v roku 2016 a potom ešte niekoľkokrát, keď sa zdalo, že ‚upíri‘ prídu do Európy. Následne prišiel kovid a po ňom obnova kultúry. Museli sme preukázať svoju organizačnú históriu, ukázať, čo sme robili aj po pandémii. Takto prebiehala komunikácia a po pár mesiacoch tŕpnutia a dohodovania prišiel mail – máte to! Tak povedie prvá cesta Johnnyho Depa na naše územie do Zvolenskej Slatiny. Stred Slovenska je ideálny, lebo fanúšikovia z východu aj zo západu sem budú mať rovnako ďaleko,“ dodáva. Hollywood Vampires prídu na luxusných vozidlách a autobuse z koncertu v Budapešti. Možno predpokladať aj silnú medzinárodnú divácku účasť.

Koncert Hollywood Vampires bude doteraz najväčšou akciou vo Zvolenskej Slatine.
Zdroj: Ján Miškovič

S piatimi ochrankármi

Momentálne prebieha dolaďovanie technických požiadaviek koncertu a takisto bezpečnosti. Len takzvaný security rider, čiže zoznam bezpečnostných požiadaviek zaslaný manažmentom kapely, má 33 strán. Stredobodom pozornosti bude v tomto smere, samozrejme, Johnny Depp, ktorý má päť vlastných ochrankárov. „Aj Alice Cooper je hviezda, ale nie až taká sledovaná. Keď sme ho mali pred desiatimi rokmi v Košiciach, bez problémov ušiel z hotela a namieril si to cez celé mesto do kina, kde si pozrel film. Má totiž takú záľubu, že v každej krajine chodí na filmy dabované v miestnej reči. Asi nemusím zdôrazňovať, čo sa v tom kine dialo a akí boli ľudia šokovaní. S tými smelšími si potom ochotne zapózoval na fotenie,“ pridáva perličku Ján Poliak. Po splnení technických a bezpečnostných podmienok príde na rad „rider“ týkajúci sa kateringu a možno sa tak dozvieme, aké jedlá či nápoje Johnny Depp obľubuje. Podľa Jána Poliaka si už v jeho organizátorskom tíme zvykli na to, že splniť sa dá naozaj všetko.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia