Moment, ktorý rodine navždy zlomil srdce. Jazzy utiekla pred siedmimi rokmi. Hoci majitelia nikdy nestrácali nádej, bola preč až príliš dlho. No stal sa zázrak.

Ako informuje BBC, pracovníci útulku v Orlande našli opustenú fenku, ktorá ledva chodila. Ihneď ju k sebe prichýlili, naskenovali jej mikročip a takmer im oči vypadli. Zistili, že Jazzy pochádza z Texasu. Od svojho domova sa vzdialila až neuveriteľných 1280 kilometrov!

Jazzy utiekla pred siedmimi rokmi, kvôli ohňostroju, ktorého sa zľakla. Ako uviedli odborníci, to je pre psa prakticky celý život. Rodina zostala v šoku, no nestrácala nádej. Keď sa majiteľ Kerry cez telefón dopočul, že ich už 12-ročný psík je stále nažive, sadol do lietadla a išiel si po svojho miláčika. Ani Jazzy na neho nezabudla. Oblizovala mu stále ruku a túlila sa k nemu.

Pracovníci útulku a ani rodina Jazzy si nevedia vysvetliť, ako sa dostala do Oralnda a už vôbec, v akých podmienkach tam žila. Prepukla u nej artritída, ale napriek tomu bola veľmi prítulná a milujúca. So svojím majiteľom sa vrátila späť do Texasu. Keď bola ešte na Floride, ledva stála. Teraz sa už prechádza a dokonca sa pokúša aj utekať.

Diskusia