Napätie, frustrácia a nespokojnosť medzi ruskými okupantmi stále narastá. Ukrajinská spravodajská služba zachytila telefonát vojaka so svojou ženou. Jeho slová hovoria za všetko.

Ako informuje CNN Prima News, podľa zachyteného rozhovoru okupant, ktorý bojuje v Doneckej oblasti, žiadal svoju manželku, aby sa obrátila na ruské ministerstvo obrany a informovala ich o vadných tankoch. Údajne sa majú zastavovať každých 50 metrov.

Pri pokazenej technike sa to však nekončí. Ruskí vojaci ani nesmú odvážať telá mŕtvych kolegov, či volať svojim najbližším. Okupant, ktorého telefonát zachytila ukrajinská spravodajská služba, sa dovolal manželke po veľmi dlhej dobe. "Ahoj, konečne voláš," povedala jeho žena.

Najprv ju ubezpečil, že je živý a zdravý, no potom hneď prešiel k vážnejšej veci. Už dlho sa vie o tom, že ruská technika nie je v najlepšom stave. Avšak frustrácia medzi ruskými vojakmi sa poriadne stupňuje. "Tie ku*** (nadriadení) na nás tlačia a my s tým nemôžeme nič robiť," povedal vojak. „Posielajú nás do prvej línie, dnes nám nariadili, aby sme začali postup. Oni posielajú chlapcov na porážku. Naši potom umierajú na poli. Vonku sa váľajú mŕtvoly a nám nikto nedovolí našich vojakov zobrať. Dokážeš si to predstaviť?“ povedal jej. Žena mu, samozrejme, pomôže ako sa len dá. Muž jej dokonca povedal, aby poslala na ministerstvo obrany žalobu!

"Choď tam a urob niečo. Nech prídu a všetko to tu dose*ú. Tieto ku*** nás nenechajú ani zavolať príbuzným," informoval ďalej. "Sme tu už unavení, zlato,“ dodal. Ruskí okupanti si už dlhšie sťažujú na ich mizerné vybavenie. Vraj si aj čerstvo zmobilizovaní vojaci musia kupovať výbavu sami a ak sa ruské vedenie snaží nahradiť chýbajúce predmety, môže to dopadnúť priam bizarne. Napríklad vojenské prilby nahrádzajú maskami na paintball...

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia