Stále hrá, prednáša, usilovne bojuje proti rakovine a nedávno uviedla do života knihu v jedinej škole svojho druhu na Slovensku. Hoci Božidara Turzonovová minulý rok oslávila osemdesiatku, hýri obdivuhodnou aktivitou. 

Obdivuhodne svieža herecká legenda hrá naplno aj po osemdesiatke. Od jej nástupu do Národného divadla uplynie tento rok už neuveriteľných šesť desaťročí. Ako to robí, že sa stále udržiava vo forme? „V divadle som preto, lebo niekto predsa aj staré baby musí hrať,“ odpovedá s humorom sebe vlastným. Vzápätí ubezpečuje, že žiadne rituály na zázračné omladzovanie nemá.

VIAC FOTO HEREČKY NÁJDETE V GALÉRII

„Nič špeciálne nerobím. Mám rada, keď skoršie vstávam a všade je ticho. Vtedy najlepšie vychutnám noviny a čaj. Človek má v sebe taký vnútorný budík z čias natáčania po celom Československu, keď musel byť ráno o piatej na letisku. Práca ma stále drží a hlavne sa nezapodievam svojím vekom. Dlho vedľa mňa sedávala Vilma Jamnická (tá sa dožila úctyhodných 101 rokov, pozn. red.), ktorá hovorila, že gratulovať dáme po štyridsiatke je nezdvorilé,“ zaspomína si.

Božidara Turzonovová vek nerieši. Kde berie energiu sa dozviete v aktuálnom vydaní týždenníka Život.

Diskusia