Na filmovom plátne zaznamenala snímka HRIEŠNY TANEC nevídaný úspech. Pôvodne však jej tvorcovia počítali s tým, že nepôjde do kín, ale do videopožičovní. Mimoriadny divácky záujem ich zaskočil.

Dej filmu je situovaný do roku 1963. Do horského hotelového komplexu pre majetných prišla stráviť časť letných prázdnin Frances, prezývaná Baby, so sestrou Lisou a s rodičmi. Pochádza z bohatej rodiny a všetci od 16-ročnej slušne vychovanej tínedžerky očakávajú, že bude študovať na vysokej škole, minimálne sa zúčastní na humanitárnej misii v niektorej chudobnej krajine, jedným slovom, že zachráni celý svet. Že bude pomáhať aspoň tak, ako to robí jej otec lekár.

Táto poslušná dcéra náhodou nahliadne do súkromného života zamestnancov, ktorí im dni vypĺňajú rôznymi aktivitami, aby sa smotánka nenudila. Tak sa Baby zoznámi so sympatickým tanečným inštruktorom Johnnym a s dovtedy nepoznaným, nespútaným tancom mamba. Je to úplne iný tanec, než na aký bola Baby zvyknutá, zámožní konzervatívni hostia ho pre jeho divoký rytmus považujú za hriešny, takzvaný dirty dancing.

Baby prežije s Johnnym prvú lásku.
Baby prežije s Johnnym prvú lásku.
Zdroj: Archív NMH

Baby sa s Johnnym zblíži, prežije s ním prvú lásku, ale aj prvé sklamania a životné skúšky, a postupne sa z nenápadnej dievčiny stane sebavedomá mladá žena. Toľko v skratke k obsahu kultového tanečného filmu, od ktorého ani samotní tvorcovia neočakávali príliš veľa. Skôr naopak, obávali sa, aby sa z neho nestal prepadák.

Predsa len, v hlavných úlohách nežiarili žiadne hollywood­ske hviezdy, azda okrem Jerryho Orbacha, ktorý si zahral vedľajšiu postavu Babinho otca. Po uvedení do kín koncom 80. rokov ho najmä mladé dievčatá prijali s nadšením a tento sladký romantický film s rozpočtom 6 miliónov dolárov zarobil 213 miliónov. Stal sa najvýnosnejším filmom roku 1987 alebo povedané inak – „kasovým trhákom“.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Kam na DOVOLENKU S DEŤMI? Aj na Slovensku máme atrakcie pre najmenších. Tu sú niektoré z nich

Populárne články
Na doskách SND účinkuje vyše 40 rokov.

Nemal uznanie od otca: MARTIN HUBA roky čakal na slová podpory od rodičov

Fedor Flašík a Monika Beňová

Odkaz tehotnej Beňovej: Dojatý Flašík prezradil, prečo s Monikou nemali vlastné deti

Ivana Beláková je pokrytá tetovaniami od svojich obľúbených tatérov. Považuje to za obdobu kúpy obrazu od maliara, ktorého štýl uznáva..

Slovenka z malej obce na Myjave dobýva Hollywood: Medzi tetovačmi patrí k svetovej špičke

Dara Rolins

Zarába ťažké tisíce! Z príjmov DARY ROLINS vám spadne sánka. Má to však svoju daň

Aneta Parišková

Aneta Parišková zvláda náročnú liečbu bravúrne: Aké budú výsledky?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia