V sobotu (25.3.) došlo medzi obcamiRákoš a Rákošská Baňa (okr. Revúca) k tragickej nehode, ktorá si vyžiadala život 18-ročnej spolujazdkyne.

Zdenka, ktorá na mieste zahynula, bola mamou ročného synčeka a pochádzala z blízkej obce Sása, rovnako ako aj jej druh Daniel, informuje Plus Jeden Deň. Práve ten v čase tragédie šoféroval vozidlo. Dievčina bola údajne dokonca opäť tehotná. To, čo sa presne v osudnú sobotu stalo, vyšetruje banskobystrická krajská polícia. Na mieste sa podľa nej nachádzalo osobné auto, ktoré bolo prevrátené na streche a dievča, ktoré bolo vymrštené von, nemalo šancu prežiť.

Podľa doterajších zistení je vodič držiteľom vodičského oprávnenia iba od začiatku tohto februára. "Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol negatívny. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia," informovala polícia. Ako povedal zdroj blízky polícii pre Plus Jeden Deň, pohľad na nebohú ženu na mieste bol desivý. “Mala devastačné zranenia hlavy, takže to vyzeralo, že z auta vypadla. Prišla tam aj jej rodina, ktorá sa chcela dostať k dievčine, musela zasahovať hliadka. Prevládali tam skutočne silné emócie.”

Starostka obce Sása Marta Bystránová stále nedokáže uveriť tomu, čo sa stalo. “Zdenku som poznala, mala u nás v obci trvalý pobyt, jej partnera veľmi nie. Málokedy sme ju vídavali, hlavne keď si sem prišla do miestnych potravín nakúpiť. Bolo to solídne, spokojné dievča,” povedala zarmútene Bystránová. Na sociálnej sieti sa doslova roztrhlo vrece s emotívnymi komentármi Zdenkiných najbližších. “Tak dcérka, lebo to si bola, vyrastala si s mojími dcérami. Nosila som ťa v náručí, budeš mi veľmi chýbať, aj maminke a ockovi, ktorí ťa mali radi. Teraz si opustila svojho malého synčeka, ktorý vyrastie bez matky, drobček náš. Dávaj naňho zhora pozor, aj na brata, ktorý je tam hore s tebou,” napísala jej rodina.

Do vyšetrovania budú pribratí aj znalci z odboru dopravy aj z odboru zdravotníctva. Príčina vzniku nehody, ako aj všetky ostatné podrobnosti, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Dopravný Analytik Ján Bazovský vysvetľuje, že v mnohých prípadoch sú problémom mladí neskúsení vodiči, ktorí nemajú žiadne, ani len základné zručnosti.

“Výcvik v autoškolách nezodpovedá súčasným potrebám tejto doby. Auto vlastní už teraz naozaj hocikto, pretože je cenovo dostupné. Pred miestom, kde došlo k tejto tragédii, je dlhší, rovný úsek cesty a za ním pravotočivá zákruta. Takže vodič buď išiel príliš rýchlo, nestihol zmeniť smer jazdy do zákruty a cez protismerný jazdný pruh narazil do svahu, od ktorého sa auto odrazilo späť na cestu a prevrátilo na strechu. Alebo vodič nevenoval dostatočnú pozornosť jazde, neskoro zareagoval na to, že sa cesta zatáča a nestihol včas zabrzdiť vozidlo. Je to klasická cesta, ani v minulosti sa tu nestali nejaké vážne dopravné nehody,” doplnil.

Zdroj: Plus Jeden Deň

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia