Chcú sa vrátiť

„Novú bytovku chce postaviť desať rodín, 31 rodín sa rozhodlo svoj podiel na zničenom paneláku a pozemku predať, šiesti vlastníci zatiaľ svoj podiel predať nechcú, aj ich nesúhlas s postavením nového obytného domu môže jeho výstavbu ohroziť,“ vysvetľuje Mojmír Květoň, zástupca skupiny bojujúcej za obnovu zničeného paneláka. Ich úsilie brzdia prekážky, s ktorými nerátali. A nie je ich málo, keď sa jeden problém vyrieši, odporcovia obnovy bytového domu ruka v ruke s úradníkmi mesta vyrukujú s novými požiadavkami, neraz formulovanými ako ultimátum.

FOTKU PLÁNU EKOGOLICKEJ BYTOVKY NÁJDETE V GALÉRII...
Ekologická bytovka
Zbúraný panelák by mala nahradiť supermoderná osemposchodová bytovka s pätnástimi bytmi, päť bytov by ostalo stavebnej firme na predaj. Na troch spodných poschodiach by malo byť parkovisko pre 24 áut, keďže radnica s vybudovaním parkoviska na susednom mestskom pozemku nesúhlasila. Parkovisko s výťahom pre autá by malo byť obrastené popínavou zeleňou s plochou 400 štvorcových metrov.

„Pod tlakom obyvateľov z Mukačevskej ulice, ktorí nesúhlasia s obnovou bytového domu, všetky sľuby o maximálnej pomoci a ústretovosti upadli do zabudnutia. Šokuje nás, že najmä na prešovskom mestskom úrade aj u niektorých poslancov. Od chvíle, keď sme sa rozhodli, že chceme bývať na pôvodnej adrese, narážame na umelo vyvolávané problémy a neochotu úradníkov radnice, vo vyhľadávaní prekážok sú mnohí neprekonateľnými majstrami. To sa len tak hocikde na Slovensku nevidí!“ posťažoval sa Životu pán Květoň.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia