Na mieste, kde zavraždili Jána Kuciaka (†27) a Martinu Kušnírovú (†27), zriadia park a pamätnú izbu

Mal to byť moderný ekologický domov s využívaním prírodných zdrojov. Ruky si tu mali podávať rodinná pohoda a láska. Namiesto toho sa dom vo Veľkej Mači v okrese Galanta stal miestom, kde vyhasli rukou vraha dva mladé životy. Blízka rodina zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa rozhodla dom, v ktorom chcel mladý pár neskôr vychovávať svoje deti, zbúrať.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Je tam prázdno

Ján a Martina si vyhliadli dedinu na juhozápade Slovenska pre jej strategickú polohu. Ján mohol odtiaľ cestovať do Bratislavy, kde pracoval, aj do Nitry, kde zase prednášal na vysokej škole. Dom, ktorý si vyžadoval rekonštrukciu, si kúpili vďaka hypotekárnemu úveru, ktorý skombinovali so spotrebným. Keďže Ján a jeho brat Jozef ako študenti brigádovali na stavbách, novinár si trúfol na náročné opravy sám s pomocou blízkej rodiny. Podvečer po návrate z práce do neskorého večera až noci pracoval na dome. Do Vianoc krátko pred smrťou sa mu podarilo zrekonštruovať kúpeľňu, bol to vianočný dar pre jeho budúcu manželku. Pomaly si napĺňali sny o peknom bývaní na vidieku.

Dnes je však všetko inak. Jozef, ktorý v montérkach strávil po boku brata nejednu hodinu, dnes s neskrývaným smútkom hovorí: „Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie. Obe rodiny si veľmi dobre rozumieme a dospeli sme k tomuto záveru. Viem, že každý človek sa na to díva inak, ale pre mňa osobne je to miesto domom hrôzy. Mrazí ma vždy, keď tam vstúpim. Akoby tam zastal čas, žiadna ďalšia izba nie je dokončená, je tam prázdno. Stále sa nedokážem zmieriť s tým, že tam nie sú Ján a Martina, vnímame tam len bolesť. Vôbec si neviem predstaviť, že by na takomto mieste niekto chcel žiť.“

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Partnerská dvojica Nela Pocisková a Filip Tůma – to sú protiklady, ktoré sa výborne dopĺňajú.

Prečo dvojnásobná mama NELA POCISKOVÁ deťom zatrhla sledovanie otca v televízii?

Dominika Stará sa vydala.

DOMINIKA STARÁ sa vydala v čase korony: S takýmto trapasom ale určite nerátala!

Hana Maciuchová

Odišla hviezda Nemocnice na okraji mesta HANA MACIUCHOVÁ (†75): Čo jej vzalo život?

Právoplatne odsúdení majú humánnejšie podmienky vo väzení, ako tí, ktorí ešte len čakajú na rozhodnutie súdu napríklad v kolúznej väzbe.

Peklo kolúznej väzby: Medzi obvinenými sú aj nevinní poznačení tvrdým režimom

Po návrate z africkej farmy sa pustila do písania (portrét z jej pracovne).

Spomienky na Afriku: Karen Blixenová napísala jednu z najznámejších kníh o čiernom kontinente

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia