Je to ona? Mladá Poľka tvrdí, že je Madeleine McCann, ktorá zmizla pred 16 rokmi počas rodinnej dovolenky.

Ako informuje Mirror, žena menom Julia Wendell (21)z Poľska založila na Instagrame účet iammadeleinemccan, prostredníctvom ktorého tvrdí, že môže byť zmiznutá Madeleine. Jej tvrdenia zatiaľ nie sú potvrdené, no na sociálnu sieť pridáva rôzne fotografie, ktoré by mali potvrdzovať podobnosť medzi ňou a dievčatkom. Mladá žena chce podstúpiť testy DNA. Rodičia Kate a Gerry McCann s nimi údajne medzitým súhlasili. "Policajní vyšetrovatelia z Veľkej Británie a Poľska sa ma snažia ignorovať. Svoj príbeh porozprávam v príspevkoch tu. Pomôžte mi," uviedla Julia.

Hovorí, že má znamienko na nohe na rovnakom mieste, ako mala Maddie a taktiež škvrnu v oku. Dievčatko sa narodilo v roku 2003, čiže teraz by mala 19 rokov, pričom Julia má 21. Verí však, že jej vek môže byť v skutočnosti iný. K zmiznutiu Maddie došlo v roku 2007 na rodinnej dovolenke v Portugalsku. Prípad však stále vyvoláva otázky. Nemeckí vyšetrovatelia sa domnievajú, že malé dievčatko zabil sexuálny predátor Christian Brueckner. Ten si akurát odpykáva trest za drogovú trestnú činnosť a je odsúdený aj za znásilnenie 72-ročnej Američanky z roku 2005. Prípad Madeleine sa komplikuje o to viac, že vyšetrovatelia nemajú na hlavného podozrivého dostatok dôkazov, ktoré by svedčili o tom, že je zodpovedný za jej zmiznutie a vraždu. Telo Maddie sa navyše nikdy nenašlo.

Julia má na sociálnej sieti takmer 97 000 followerov. Mnohí sa jej pýtajú, čo si pamätá zo svojho detstva. "Nepamätám si, že by ma zobrali. Teda, nepamätám si takmer celé svoje detstvo. Ale moja najstaršia spomienka je veľmi silná a odohráva sa na teplom mieste. Bola to dovolenka, kde bola pláž a biele alebo veľmi svetlé budovy s apartmánmi. Pamätám sa, že som na pláži videla korytnačky. V tejto spomienke nevidím moju rodinu,“ opísala.

Zaujímavé je taktiež tvrdenie o jej aktuálnej rodine. „Požiadala som o fotky, keď bola moja mama so mnou tehotná, ďalšie zdravotné záznamy a akékoľvek fotky z môjho detstva a ona ich nikdy neukazuje, len mi hovorí, že som blázon," dodala s tým, že aj učiteľ zo školy povedal, že tam údajne nebola od začiatku.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia