Pápež František ponúkol do dražby viacero športových predmetov, ktoré má v osobnom vlastníctve. Medzi nimi sa ocitol aj medializovaný bicykel, ktorý dostal od úspešného slovenského cyklistu.

Koncom januára 2018 sa Peter Sagan (30) zúčastnil na generálnej audiencii u pápeža Františka vo Vatikáne. Počas veľkolepej udalosti ho ešte sprevádzala manželka Katarína (32), syn Marlon (2,5) a mama Helena. Pri tejto príležitosti cyklista hlave katolíckej cirkvi daroval podpísaný dres majstra sveta a tiež inkriminovaný bicykel v pápežských farbách s nápisom Francesco.

Zájazd do Ríma vtedy pre Sagana aj jeho rodinu organizovali sponzori tímu Bora-Hansgrohe Specialized a Volkswagen Italia. Taliansky denník La Gazzetta dello Sport priniesol informáciu, že počas návštevy by mal pápež Saganovho syna pokrstiť. Túto správu neskôr prebrali viaceré zahraničné médiá, Slovensko nevynímajúc, no počas audiencie k samotnému krstu nedošlo. Cyklista neskôr špekulácie vyvrátil, keď povedal, že šlo o výmysel a žiaden krst sa ani konať nemal.

Po dvoch rokoch od tohto stretnutia sa pápež František rozhodol jeden z Petrových hodnotných darov ponúknuť v rámci dražby „Pobežme spoločne“ určenej na pomoc nemocniciam v Bergame a Brescii, ktoré boli najviac zasiahnuté pandémiu koronavírusu v Taliansku. „Som hrdý a nadšený, že pápež František chce dať bicykel, ktorý som mu daroval, na charitatívnu aukciu Pobežme spoločne, z ktorej výťažok pôjde do nemocníc Otca Giovanniho XXIII. v Bergame a Fondazione Poliambulanza v Brescii, ktoré boli v centre boja proti Covidu-19,“ vyjadril sa Sagan k pápežovmu činu s nadšením.

Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č.26 (v predaji od 25. júna 2020).

FOTOGRAFIE ZO STRETNUTIA SAGANA S PÁPEŽOM NÁJDETE V GALÉRII
Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Veronika Remišová: Ministerka pre investície a rozvoj

Veronike Remišovej hekli počítač aj telefón: Na záškodnícke akcie je vraj zvyknutá

Život dobrodružného námorníka na pustom ostrove bol prvé mesiace ťažký.

Skutočný Robinson: Vyriekol želanie, ktoré sa mu splnilo, a strávil štyri roky osamote

Paris Hilton

Veľký trapas PARIS HILTON: Čím si rozhnevala priateľov?

Ilustračná snímka

Tak na toto nie sme zvyknutí: Prezidentka prekvapila nezvyčajným outfitom

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia