Zaklopal na dvere ich domu vo Veľkej Mači a chladnokrvne strieľal. Miroslava Marčeka poslal NAJVYŠŠÍ SÚD SR definitívne za mreže na 25 rokov za vraždu novinára Jána Kuciaka (†27), jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27) a podnikateľa Petra Molnára.

Senát rozhodoval v Marčekovej neprítomnosti. Zrušil tak aprílový rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý trojnásobnému vrahovi vymeral 23-ročný trest. Prokurátor vtedy na jednej strane akceptoval, že strelec sa k všetkému priznal, no podľa neho aj tak neboli splnené podmienky na zníženie trestu. Spolu 23 rokov sa mu zdalo málo a trval na svojom návrhu, a to 25 rokov odňatia slobody. Predsedníčka senátu Najvyššieho súdu SR Alena Šišková v záverečnej reči hovorila o tom, že trojnásobný vrah zastrelil živé bytosti ako nejaké bezcenné veci, pričom skloňovala slová ako bezcitnosť, chladnokrvnosť, egoizmus. Je pravda, že bývalý vojak z povolania sa k činom priznal, čo bezpochyby pomohlo objasniť prípad, ale až v procese vyšetrovania. Vrahovi z Kolárova priťažilo aj to, že zabil náhodnú obeť – Martinu Kušnírovú. Objednávka totiž znela: zlikvidovať iba novinára.

 

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Miroslav Marček niekoľko mesiacov pred tým, ako pripravil o život Jána a Martinu, zavraždil podnikateľa Petra Molnára v jeho vlastnom dome s cieľom ukradnúť mu 70-tisíc eur, ktoré mal údajne ukryté doma. „Molnár musel byť doma, pretože v dome mal poplašné zariadenie. A keďže nás poznal, teda poznal hlavne Szabóa, dohodli sme sa, že by bolo najlepšie, keby proti nám nemal kto svedčiť. Vošli sme na pozemok neobývaného domu vedľa Molnárovho domu. Prezliekli sme sa do čierneho a nasadili sme si kukly. Rozstrihli sme plot, ktorý oddeľoval pozemky. Chvíľu sme Molnára pozorovali cez zasklené dvere. Rozbil som sklo na dverách, kľúčmi, ktoré boli v zámku zvnútra, som dvere odomkol a vošli sme dnu. Molnár stál v tej chvíli proti nám. Potom sa rozbehol. Kričali sme na neho, aby si ľahol na zem, čo aj poslúchol, zostal ležať na bruchu v spálni,“ uviedol Miroslav Marček počas vyšetrovania, prečo mu „nestačilo“ v dome podnikateľa iba kradnúť.

Podnikateľ Peter Molnár prišiel o život v decembri 2016 krátko pred Vianocami. Potom ako mu vrah prikázal ľahnúť si na zem, sa nad neho postavil a strelil mu do hlavy. Sudkyňa hovorila aj o tom, že u rozvedeného podnikateľa počas pracovného týždňa pravidelne býval jeho maloletý syn. Hrôzu naháňa myšlienka, čo by sa s ním bolo stalo, keby naňho bol zlodej a vrah v jednej osobe v dome naďabil.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Thomas Alva Edison

Neznáme fakty o Edisonovi: Niektoré sú ako z rozprávky

Populárne články
Ilustračná snímka

BARACK OBAMA vyrastal ako outsider: Rozhovoril sa o rasizme aj o zložitom vzťahu s otcom

Na snímke je Jana Cigániková poslankyňa Národnej rady SR, kde pôsobí aj ako predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Je členkou strany SaS.

V koalícii to vrie: Drsné Cigánikovej slová na adresu Vašečku aj Krajčího

Dvaja bojovníci. Hoci to nemajú jednoduché, odhodlanie popasovať sa s neľahkým osudom im nechýba.

Najsilnejšie puto: Obetavý otec verí, že sa jeho synček bez mamičky postaví na nohy

Ilustračná snímka

Ich vzťah bol neopísateľný. Správu o smrti dedka vedela skôr, než sme jej ju povedali

Katy Perry a Orlando Bloom

KATY PERRY dáva dcérka poriadne zabrať: Pochopila som, aké bolo moje prianie šialené

Alkohol ničí mozgové bunky. Je to pravda?

Alkohol ničí mozgové bunky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia