Prečo zaspala

Vyzerá nie ako púšť, ale skôr ako spúšť. Ošúchaný bazén, okolo navezený piesok, nie príliš vábny starý plot okolo. Takto výbehy v moderných zoologických záhradách nevyzerajú. Stačí sa poobzerať po okolí a je jasné, že bratislavská záhrada trpela a trpí ďalej. Viedenská za posledné roky získala niekoľkokrát titul najkrajšej zoo na svete, do krásy rastie Lešná pri Zlíne, veľkým rozvojom prešla Budapešť, do krásy vykvitla zoo v Győri a Krakove, zmodernizovali Brno, nezaostáva Hodonín, vzmáhajú sa Bojnice a kvitnú Košice, len bratislavská zoo akoby zaspala dobu. Keď som sa ňou naposledy prechádzal vo vetre, videl som, ako spadla haluz zo stromu len kúsok od mamičky s dieťaťom v kočíku. V lesnej časti je to s ošetrením stromov doslova na zabitie. K tomu aj laik vidí, že stav výbehov, až na niekoľko výnimiek, nezodpovedá súčasným trendom.

Zvnútra vyzerá ubikácia hrošíkov ešte vybývanejšie než zvonka. Videl som vnútorné ubikácie hrošíkov v niekoľkých záhradách. Ani jedna nebola horšia od bratislavskej
Zdroj: Vladimír Kampf

„Chceme pritiahnuť pozornosť verejnosti. V žiadnom prípade nechcem vyzývať návštevníkov, aby sa k nám pridali a skákali hrošíkom do bazéna alebo aby liezli do akéhokoľvek výbehu. Hrošíky sú nebezpečné zvieratá napriek tomu, že vyzerajú milučko. Vedia rýchlo a agresívne zaútočiť. Naša výzva Pre hrošíky je na príspevky na novú strechu a výbeh pre ne. Prispieť môžu ľudia cez našu webstránku alebo cez stránku www.priateliazoo.sk, ktorá je naším spriazneným občianskym združením. Skočte pri tom do bazéna, do vane, ponorte sa v sude s vodou. Natočte sa a postujte to na sociálnych sieťach. Vyzvite pri tom ďalších dvoch ľudí, nech urobia to isté. Keď už zbierame peniaze, nech máme zábavu a dobrý pocit, že tvoríme komunitu,“ vysvetľuje riaditeľka.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia