Dvanásť rokov bol Dickie Arbiter (73) tlačovým tajomníkom Buckinghamského paláca. V októbri chce vydať knihu, v ktorej prezradí viacero pikantérií z kráľovských komnát.

Jeho kniha V službách kráľovnej už niekoľko mesiacov pred vyjdením vyvoláva škandál. V kráľovskom paláci totiž netušia, aký bude jej obsah a čo všetko Arbiter prezradí. Najviac zúrivý je princ Charles, ktorý pre denník Mirror povedal: „Nerozumiem, prečo sa po toľkých rokoch opäť niekto pokúša prepierať špinavosti z nášho súkromného života.“

Charlesovi spolupracovníci prezradili, že princ je nanajvýš sklamaný. On totiž bývalému hovorcovi dôveroval a považoval ho za priateľa celej rodiny. Buckinghamský palác sa teraz snaží zistiť, čo presne bude v knihe, Arbiter však nechce nič prezradiť.

Dickie Arbiter na obálke svojej knihy s mnohými
Zdroj: Profimedia.sk

Jedno je isté. Bol pri tom, keď sa počas manželstva Charlesa a Diany prevalila princova aféra s Camillou Parkerovou-Bowlesovou, pri tom, keď sa Diana zabila pri automobilovej nehode v Paríži. Vie toho určite veľa. Zaujímavé však je, že podpísal zmluvu s klauzulou, v ktorej súhlasil, že nikdy nebude prezrádzať informácie z Buckinghamského paláca. Ešte zaujímavejšie je, že Arbiter dostáva z paláca svoju penziu a je stále na výplatnej listine kráľovského dvora. Z času na čas kráľovská rodina využíva jeho služby. Nielen Charles sa môže obávať prezradenia intímností.

Koniec vzťahu Charlesa a Diany zažil Dickie
Zdroj: Profimedia.sk

Arbiter bol v paláci aj vtedy, keď sa rozpadlo manželstvo princa Andrewa so Sarah Fergusonovou, keď sa rozišla princezná Anna s Markom Phillipsom. To všetko je podľa Arbiterových vyjadrení „len špičkou ľadovca“, sľubuje tiež senzačné informácie z prostredia kráľovskej rodiny. V Buckinghamskom paláci zatiaľ horúčkovito pracujú na tom, aby dosiahli zákaz vydania knihy. Ktovie, či im to vyjde. Verejnosť vo Veľkej Británii je podľa prieskumu denníka Mirror na obsah knihy mimoriadne zvedavá. Arbiter sa už pred niekoľkými rokmi „vyfarbil“, keď na verejnosti vyhlásil: „Všetci by sme boli radi, keby sme aspoň raz mohli Diane stiahnuť nohavičky.“

Diskusia