Chlapčenský úsmev

Boli pri moci dlhé roky, mali by sme ich mať teda prečítaných. Ale celom to tak nie je. Monika Stehlíková o „smerákoch“ Petrovi Pellegrinim a Robertovi Ficovi hovorí, že obidvaja majú trénovanú reč tela.

„Títo dvaja páni sú si v mnohom podobní. Používajú stredovú os, stoja pevne, držia svoje telo vzpriamene, kráčajú s takzvaným priamym zámerom a gestikulujú rázne. Je to reč tela mocných lídrov. Robert Fico sa pod vplyvom udalostí zmenil. Aj keď je stále rázny a dominantný, má častejšie privreté oči, trochu schúlené telo a v reči tela možno vidieť cúvanie. Peter Pellegrini sa od svojho šéfa veľa naučil. Typický je však pre neho chlapčenský úsmev, objavoval sa v situáciách, keď nebolo nič na smiech,“ hovorí Monika Stehlíková.

Na nič sa nehrá

A na záver, čoraz viac obľúbenejšia a populárnejšia Zuzana Čaputová: „Pani prezidentka zvykne byť ľahko schúlená, je to postoj tela, ktorý naznačuje, že je hĺbavá, vnímavá, okolie starostlivo pozoruje. Áno, z času na čas sa vystrie a vyrastie do výšky, ale, keď uvažuje, triedi argumenty a potrebuje sa sústrediť, prirodzene sklopí zrak.

Je prirodzená, ľudská, na nič sa nehrá. Je sama sebou. Zrejme aj preto rastie popularita a obľúbenosť prezidentky.
Je prirodzená, ľudská, na nič sa nehrá. Je sama sebou. Zrejme aj preto rastie popularita a obľúbenosť prezidentky.
Zdroj: FACEBOOK

Zuzana Čaputová má zvyk stláčať si pery. Zvýšený tlak po uvoľnení pier prinesie úľavu. Je to tiež znak sústredenia. Úprimne, podľa mňa jej úsmev pristane a rada by som jej ho na perách videla častejšie. Svoje husté vlasy si kedysi počas kampane pomerne často prehrabovala, bol to pre ňu typický znak v reči tela, no po nástupe do funkcie toto gesto úplne minimalizuje. Pravdepodobne je za tým tréning, pretože dotýkanie tváre a vlasov sa podvedome vníma ako gesto neistoty alebo flirtu.

Myslím si, že od pani prezidentky sa môžeme nechať inšpirovať, pretože sa nehrá na na nič. Aj keď je vo vysokej politike, zostáva sama sebou,“ hodnotí Monika Stehlíková.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Profesor Budský jej ako prvý ponúkol divadelné príležitosti.

Slovenská Greta Garbo: Ženy túžiace po šťastí sa na divadelných doskách stali jej osudom

Jaro s manželkou IVANOU a ich skvelými chlebmi.

Košiar ako ohrada pre remeslá v doline: Gazda zo severovýchodného kúta sa zamiloval do tradícií

Ilustračná snímka

Nebol pri vedomí, nemohol privolať pomoc. A predsa to dokázal...

Matt Damon a Luciana Barroso

MATT DAMON je rád, že nemá slávnu manželku: Viete, ako sa spoznali?

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 10. do 16. júla?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia