Ako ženích

„Páni by sa už nemali správať ako podnikatelia na neformálnom kamarátskom stretnutí, pretože už zastávajú najvyššie ústavné a vládne pozície,“ hovorí Tatiana Lesayová na margo ďalších známych politikov. Pre Borisa Kollára, ktorý je dnes predsedom Národnej rady SR, má jasný odkaz – pozor na prehnané upozorňovanie na seba, svoj vzhľad. „Ako predseda parlamentu je predsa „zaujímavý“ svojím postavením, kompetenciami, ktoré má. Hneď po voľbách sa dopustil dvoch vážnych prehreškov. Keď išiel na návštevu k pani prezidentke, výrazne oranžovú kravatu zladil s farbou kvetov. Keby sa ženil, je to v poriadku. Ale protokol vyžaduje k tmavému obleku a bielej košeli tmavšiu kravatu.“

BORIS KOLLÁR sa vyparádil na návštevu ku prezidentke ako na vlastnú svadbu. Výraznou oranžovou kravatou zbytočne na seba upozorňoval.
BORIS KOLLÁR sa vyparádil na návštevu ku prezidentke ako na vlastnú svadbu. Výraznou oranžovou kravatou zbytočne na seba upozorňoval.
Zdroj: Martin Baumann

Podľa názoru odborníčky, by nebola vhodná ani červená farba kravaty, takú napríklad nosieval rád na začiatku svojho pôsobenia Robert Fico, pretože sa ňou zvýrazňuje autorita. A k prezidentke sa presa nechodí s takýmto úmyslom. „Aj kvety v kytici, podľa protokolu majú byť zladené z viacerých tlmených farbieb. Jednofarebná kytica môže byť určitým signálom, odkazom obdarovanej dáme.“ Keď Richard Sulík vstúpil do politiky, robil jedno faux paux za druhým. Na pracovnom obede s veľvyslancami trónil na stole medzi taniermi od začiatku stretnutia mobilný telefón a peňaženka. Bol oblečený v košeli s krátkymi rukávmi.

„Zlepšil sa. A vidieť, že nosí obleky šité na mieru. Zarazilo ma však, keď prezidentku obdaroval zabalenou kyticou. Vytváralo to dojem, že mu ju niekto v poslednej chvíli priniesol. Bol to z jeho strany veľmi veľký prešľap.“ Zaujímavé je, že hoci kvety u každého vzbudzujú príjemné asociácie, odborníčka na protokol upozorňuje, že pri pracovných stretnutiach sa nepoužívajú. „Priniesť kyticu pani prezidentke pri prvom stretnutí po voľbách s predsedami koaličných politických strán bolo v poriadku. Keby jej kyticu nosili pri každej návšteve, mohlo by to vyznievať ako sexizmus alebo vtieranie sa do priazne.“

Pozor na bielu

V strane Za ľudí nie je jasné, kto stojí pri kormidle. Andrej Kiska sa po voľbách stiahol do úzadia, na oficiálnych rokovaniach sa viac ukazuje Veronika Remišová. A možno je to pre túto stranu takto lepšie. „Andrej Kiska má mnohé pohyby či gestá za tých šesť rokov v ringu politiky naučené. Napriek tomu má pomerne nevýraznú reč tela, pôsobí tak nemastne-neslane. Chýba mu šarm a vyžarovanie,“ hovorí Monika Stehlíková.

VERONIKA REMIšOVÁ by mala biele šaty radšej nechať v skrini. Ružová farba bola veľmi dobrá voľba. Celkovo, táto politička veľmi vylepšila svoj šatník.
VERONIKA REMIšOVÁ by mala biele šaty radšej nechať v skrini. Ružová farba bola veľmi dobrá voľba. Celkovo, táto politička veľmi vylepšila svoj šatník.
Zdroj: MATEJ KALINA

Veronika Remišová sa, naopak, polepšila v obliekaní. „Kým bola poslankyňa obliekala sa ako sivá myška. Je chvályhodné, že prešla na elegantné jednofarebné šaty, ktoré kopírujú jej postavu. Majú vždy rukávy pod lakeť, čo sa v jej postavení vyžaduje. Pristali jej ružové šaty, boli aj v súlade s protokolom. S niektorými farbami však treba pracovať opatrne, ak by sa rozhodla pre nohavicový kostým napríklad v ružovej farbe, pôsobila by neformálne, až naivne. Medzi elegantné farby, z ktorých by si mohla prevažne vyberať, patria všetky odtiene modrej, lososovej, slonovej kosti, staroružovej či bordovej farby,“ opisuje Tatiana Lesayová.

Politička sa ukázala na jednej z oficiálnych akcií v bielych šatách, odborníčka na protokol nabáda na opatrnosť. „Biele šaty musíme často čistiť, preto majú veľmi rýchlo znaky opotrebovania.“ Dámy by mali byť opatrné v prípade transparentných materiálov a veľký pozor treba dávať na kontúry spodnej bielizne.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Hoci sa predviedol v množstve významných divadelných aj filmových postáv, do našich pamätí sa zapísal najmä ako dedo Jozef z Bambuľkiných dobrodružstiev.

JÚLIUS PÁNTIK (†80) sa stal vďaka Bambuľke večným. Postavu však prebral Jozefovi Kronerovi

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Vyzerá to, že nový partner má na prezidentku dobrý vplyv: Aký vianočný darček plánuje rozdávať?

Vyše tridsať rokov prežil RONNIE BIGGS v Brazílii. Bulvárne médiá ho zachytili v roku 1992.

Život na úteku: Biggs sa zúčastnil na VEĽKEJ VLAKOVEJ LÚPEŽI, média z neho spravili sympaťáka

Na snímke je Augustín Mrázik ktorý tvrdí, že sa nakazil koronavírusom už v polovici februára.

Bol u nás koronavírus skôr? Muž sa zrejme nakazil už tri týždne pred prvým potvrdeným prípadom!

Denne po Prahe rozvozili stovky obedov pre nenahraditeľných.

Každý pomáhal, ako vedel: ZDENĚK POHLREICH denne varil stovky obedov pre záchranárov

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia