Obeťami utorkového výbuchu vo východopoľskej obci Przewodów ležiacej pri ukrajinských hraniciach boli dvaja muži vo veku okolo 60 rokov, ktorí pracovali v tamojšom poľnohospodárskom zariadení.

Uviedla to v stredu miestna obyvateľka Kinga Kancirová. TASR správu prevzala z agentúry AP. "Jeden z nich bol strážcom, dohliadal na všetko, druhý bol vodič traktora", ktorý prevážal všetko obilie, povedala pre AP 24-ročná Kancirová. Dodala, že jeden z mužov bol jej susedom z vedľajšej bytovky a ďalší žil v susednej dedine. V obci, do ktorej v utorok popoludní dopadla raketa, panuje podľa jej slov "strach a úzkosť".

Riaditeľka základnej školy v obci Przewodów Ewa Byraová pre AP povedala, že mužov, ktorí zahynuli pri dopade rakety, poznala. Išlo podľa nej o manžela jednej zo zamestnankýň školy a o otca bývalého žiaka.

Poľský prezident Andrzej Duda uviedol, že utorkový incident bol zrejme nehodou, a nie zámerným útokom. Je pritom pravdepodobné, že išlo o raketu ruskej výroby, ktorú vypálila ukrajinská protivzdušná obrana v reakcii na utorkové rozsiahle ruské raketové útoky. Takisto generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg povedal, že pravdepodobne nemôžeme hovoriť o zámernom útoku na NATO zo strany Ruska.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia