Bez jedného rovná päťdesiatka. Toľko Rómov z osady za Šarišskou Porubou využilo ponuku mobilného očkovacieho tímu a prišlo sa dať na obecný úrad zaočkovať proti ochoreniu covid-19. Aby mohli na vlastné oči vidieť pápeža Františka.

O zaočkovanie svojich farníkov požiadal farár Peter Kentoš z rímskokatolíckej farnosti svätého Martina v Kapušanoch. Vo svojej pôsobnosti má aj Kostol Premenenia Pána v susednej Lade, Kostol Ružencovej Panny Márie v Lipníkoch a Kostol sv. Cyrila a Metoda v Nemcovciach. Do týchto chrámov chodievajú na bohoslužby aj Rómovia zo Šarišskej Poruby. Raz tu, raz tam, kedy ako, lebo v ich dedine majú svätostánok len veriaci z evanjelickej cirkvi augsburského vyznania.

VIAC FOTOGRAFIÍ K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Očkovanie veriacich

„Výjazdové tímy Košického samosprávneho kraja už podali v teréne, takpovediac ľuďom pred ich oknami, viac ako 33-tisíc vakcín chrániacich proti nákaze koronavírusom, ktorý na nás útočí už poldruha roka. Vakcíny podávajú pred nákupnými centrami, autobusovými stanicami, od konca minulého týždňa aj v simulovaných očkovacích centrách v prvých farnostiach na Šariši a Zemplíne. Výjazdová očkovacia služba zaočkovala medzi prvými veriacich vo Veľkom Šariši, Šarišskej Porube, Parchovanoch a Ohrazanoch. Naša ponuka na očkovanie veriacich, ktorí sa chcú v Košiciach či v Prešove zúčastniť na liturgiách a podujatiach so Svätým Otcom Františkom, je časovo obmedzená, platí len do tohto piatka 20. augusta. Týchto veriacich očkujú zdravotníci jednodávkovou vakcínou Janssen od výrobcu Johnson & Johnson, pri ktorej sa za plne očkovaného považuje človek po 21 dňoch od podania očkovacej látky,“ informoval nás predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia