Špecializovaný trestný súd v piatok (19. 5.) vyniesol rozsudok v prípade objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. S prípadom je spojená aj objednávka vrážd prokurátorov.

Špecializovaný trestný súd rozhodol, že Alena Zsuzsová je vinná z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a taktiež z objednávky vraždy prokurátora Maroša Žilinku. Z prípravy Žilinkovej vraždy je taktiež vinný Dušan Kracina. Zsuzsová je zároveň vinná z objednávky vraždy prokurátora Petra Šufliarskeho. Dostala súhrnný trest odňatia slobody na 25 rokov s maximálnym stupňom stráženia! Pozostalým musí taktiež uhradiť nemajetkovú ujmu 160-tisíc eur a náklady na pohreb 1490 eur.

Súd oslobodil Mariana Kočnera spod obžaloby vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka. Rodina pozostalého po týchto slovách opustila miestnosť. Okrem toho je oslobodený aj z príprav vrážd Daniela Lipšica, Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátori sa môžu odvolať na Najvyšší súd.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia