Priam hororové scény prežívala žena, ktorú väznil muž a jeho rodičia v Poprade.

Polícia SR informovala na sociálnej sieti o obzvlášť hrozivom príbehu. Mladá žena sa spoznala s mužom (48) a plánovali spolu budúcnosť. Najprv sa dohodli, že si obaja nájdu prácu v Českej republike. Ešte predtým, ako mali vyraziť na cestu, prehovoril muž dotyčnú ženu, aby prespala v rodinnom dome v Poprade. Žijú tam jeho rodičia - otec vo veku 74 rokov a matka vo veku 71 rokov.

Lenže z domu sa pre ňu stalo väzenie. Muž s jeho rodičmi jej neumožnili opustiť dané priestory a kontrolovali jej pohyb. "Muž sa jej vyhrážal, že keď od neho odíde, ublíži jej a jej deťom, pričom mal mať pri sebe aj strelnú zbraň. Taktiež sa voči poškodenej mal niekoľko krát dopustiť aj mravnostnej trestnej činnosti," uviedla polícia.

Avšak žena sa neskôr dostala k mobilnému telefónu a napísala svojmu známemu do Čiech, v akom horore sa to ocitla. Ten zalarmoval mužov zákona. Išli preveriť spomínaný dom, no muž a jeho rodičia, samozrejme, tvrdili, že poškodená sa tam nenachádza. Policajti ale spozorovali z okna svetelný signál S.O.S. Žena napokon vyšla z domu, povedala, že je v poriadku, ale rukou im ukázala signál týranej ženy. "Policajti signál spoznali, okamžite zareagovali a pod zámienkou, že poškodenú je potrebné vypočuť v inej trestnej veci dosiahli, že poškodená žena v sprievode hliadky PZ dom opustila," vysvetlila polícia.

Signál domáceho násilia
Zdroj: FB/ Polícia SR

Aktuálne je 48-ročný muž obvinený zo zločinu pozbavenia osobnej slobody v súbehu so zločinom znásilnenia a zo zločinu vydierania. Problém na krku majú aj jeho rodičia - sú obvinení zo zločinu pozbavenia osobnej slobody formou spolupáchateľstva.

Diskusia