Úspech v rozhlase

Eva začala chodiť do školy, až keď mala osem rokov. Podľa učiteľky bola tiché dieťa a nemala temer žiadnych priateľov. Učenie jej nešlo a jej písomný prejav bol na veľmi nízkej úrovni. Rada však tancovala, výborne recitovala, predvádzala sa. Eva nebola v Juníne šťastná. Mala vyššie ambície, než mohla v chudobnom malomeste dosiahnuť. Snívala o dráhe umelkyne a túžila dostať sa do veľkého sveta. Aby sa jej umelecké predstavy aj naplnili, v necelých šestnástich rokoch odišla do Buenos Aires. Údajne jej na ceste za hereckým snom pomohol populárny spevák tanga Augustín Magaldi, ktorý v Juníne vystupoval. Eva sa stala jeho milenkou a on ju odporučil priateľom v divadle. Niektorí historici však spochybňujú, či vôbec slávny spevák v malomeste vystupoval, ako aj to, že Eva bola jeho milenka. Jedna z nezrovnalostí, ktoré sa v jej životopise objavujú viackrát.

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...

Ako to bolo v skutočnosti, nevedno, v každom prípade takmer 16-ročná Eva zakotvila v hlavnom meste a veľmi rýchle sa stretla s problémami. Nemala peniaze a honoráre za niekoľkoslovné úlohy v divadelných spoločnostiach jej nestačili ani na jedlo. Súbory zväčša chodili na turné, čo znamenalo nepohodlný kočovný život. A ak neprišli na predstavenie diváci, nebola ani gáža. V tomto období života bola na pokraji chudoby a aby získala aspoň nejaké úlohy, využívala kontakty s mužmi zo svojho okolia. V rokoch na výslní neprajníci túto Evinu životnú etapu vyniesli na verejnosť a označili ju za hanebnú.

Počas Sviatku práce korunuje kráľovnú práce.
Zdroj: Getty Images

Postupne sa jej ako herečke začínalo dariť. Okrem nie veľmi významných filmových úloh sa výrazne presadila v rozhlasových hrách. Prácu dostala v najpočúvanejšej rozhlasovej stanici Bergamo. Účinkovala nielen v hrách, ale pravidelne sa objavovala aj v relácii Slávne ženy histórie. Rádio bolo v tom čase veľmi populárne, vychádzali špeciálne časopisy, ktoré uverejňovali programy jednotlivých staníc a písali o hercoch, ktorých hlasy zaznievali z éteru. Eva sa veľmi rýchle dostala na vrchol, stala sa miláčikom poslucháčov. V roku 1942 získala 5-ročnú zmluvu s nadštandardnými príjmami a zakrátko si mohla kúpiť i vlastný byt v luxusnej štvrti Buenos Aires.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia