Pri štvrtkovom incidente na škole vo Vrútkach zomreli dvaja ľudia. Päť osôb je zranených, sú medzi nimi aj deti.

Bývalý žiak mal vojsť do školy, kde rozbil sklenenú výplň. Následne mu podľa prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského kládol odpor zástupca riaditeľa školy, ktorého útočník smrteľne zranil. Muž potom vbehol do najbližšej triedy a napadol učiteľku a dve deti. Útočníka prenasledoval z miesta činu školník, ktorý sa ho pokúsil zadržať napriek tomu, že bol sám zranený. Útočníka následne zastrelila polícia.

FOTOGRAFIE Z MIESTA TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII

Prezidentka: Cítim obrovský smútok a žiaľ nad tragédiou vo Vrútkach

Prezidentka SR Zuzana Čaputová cíti obrovský smútok a žiaľ nad tragédiou, ktorá sa odohrala na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach. Uviedla to na sociálnej sieti. Napísala tiež, že telefonovala s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO), ktorý ju podľa jej slov informoval, že situácia je pod kontrolou.

"Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine obete útoku a podporu všetkým zraneným deťom, učiteľkám a policajtom. Nerozumiem a nepoznám pozadie tohto šialeného útoku," uviedla na sociálnej sieti.

Hlava štátu vyjadrila podporu všetkým učiteľkám, učiteľom, policajtom, deťom a ich rodičom, ktorí zažili ťažké chvíle strachu. "Myslím na vás. Nech je v tejto chvíli naša solidarita s vami aj prejavom odmietnutia násilia v akejkoľvek podobe," dodala.

Premiér vyjadril pozostalým tragédie vo Vrútkach úprimnú sústrasť

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) vyjadril pozostalým tragédie vo Vrútkach úprimnú sústrasť. Uviedol to vo štvrtok na stretnutí Vyšehradskej štvorky v českých Ledniciach.

"Blázni medzi nami žijú a takýmto situáciám nedokážeme zabrániť, ale minister vnútra letí na miesto činu a pevne verím, že potom nás bude informovať podrobnejšie," dodal Matovič.

FOTOGRAFIE Z MIESTA TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII

Ministerka kultúry odsúdila násilný čin na škole vo Vrútkach

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) odsudzuje násilný čin na škole vo Vrútkach. "Akékoľvek násilie je strašné, no keď sa týka detí, je to ešte horšie," reagovala. Ako pre TASR uviedol hovorca rezortu kultúry Matúš Bystriansky, ministerka je zo situácie "šokovaná".

"Ako matka si ani len neviem predstaviť bolesť, strach či hnev rodičov. Všetkým učiteľom, žiakom a ich blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť a verím, že nájdu dostatok vnútorných síl, aby čo najskôr prekonali bolesť, ktorú im táto tragédia spôsobila," reagovala.

Správa o tragédii v škole vo Vrútkach ministerku kultúry zastihla počas návštevy Múzea holokaustu v Seredi. Už to bol podľa jej slov veľmi silný zážitok, kde sa doslova zhmotnila tragédia tisícov nevinných obetí. "A do toho prišla šokujúca správa o niečom, čo sme si na Slovensku doteraz nevedeli ani len predstaviť," priblížila.

Dodala, že verí v čo najrýchlejšie vyšetrenie a prijatie takých opatrení, aby sa Slovensko v budúcnosti podobným udalostiam vyhlo.

FOTOGRAFIE Z MIESTA TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII

Politici odsudzujú násilie na školách v súvislosti s incidentom vo Vrútkach

Školy sú tým posledným miestom, kde má úradovať nenávisť a zlo, reagovala na štvrtkovú tragickú udalosť vo Vrútkach strana SaS. Akékoľvek násilie na školách považuje za neprípustné aj predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Viacerí politici vyjadrili úprimnú sústrasť pozostalým.

"Je nám nesmierne ľúto, čo sa stalo a vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým. Taktiež želáme rýchle zotavenie všetkým, ktorých zasiahol nepochopiteľný akt nenávisti vo Vrútkach," uviedol Ondrej Šprlák z komunikačného oddelenia SaS.

Šipoš zdôraznil, že odsudzuje akékoľvek násilie, obzvlášť na akademickej pôde a na školách. Považuje to za neprípustné. "Verím ,že to bude riadne vyšetrené, a verím, že vinníci budú potrestaní," uviedol pre TASR.

Zdesenie nad útokom v škole vo Vrútkach vyjadril aj predseda školského parlamentného výboru Richard Vašečka (OĽaNO). "Ako predseda školského výboru sa budem zaujímať o ďalšie informácie tohto nepochopiteľného činu," uviedol na sociálnej sieti. Rovnako vyjadril sústrasť pozostalým a ocenil profesionálny zásah polície.

Poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí) verí v čo najskoršie objasnenie príčin útoku. "Aby sme vedeli, či a ako treba lepšie ochrániť naše učiteľky a učiteľov. O to viac im ďakujem za stresovú, ale mimoriadne záslužnú prácu, ktorú pre naše deti robia," uviedol na sociálnej sieti.

FOTOGRAFIE Z MIESTA TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII

E. Jurinová odsudzuje brutálny čin v Spojenej škole vo Vrútkach

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová odsudzuje brutálny čin, ktorý sa odohral vo štvrtok v Spojenej škole vo Vrútkach. Zároveň vyjadrila ľútosť a zármutok nad tragédiou, pri ktorej prišiel o život zástupca školy.

"Je to veľká tragédia pre mesto, školu, ale aj celú okolitú spoločnosť. O to viac, že útok sa stal v škole a jeho svedkami boli aj žiaci. Chcela by som vyjadriť úprimnú sústrasť príbuzným a blízkym obete. Želám si, aby sa zranení čím skôr zotavili ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. Zatiaľ nie je známa príčina útoku, no dôrazne odmietam akékoľvek formy násilia," uviedla Jurinová na sociálnej sieti.

FOTOGRAFIE Z MIESTA TRAGÉDIE NÁJDETE V GALÉRII

M.Krajčí označil incident vo Vrútkach za tragický a bezprecedentný pre Slovensko

Incident vo Vrútkach označil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) za tragický a bezprecedentný pre Slovensko. Uviedol to po štvrtkovom útoku na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach. Vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým po obetiach a zraneným zaželal skoré uzdravenie.

"Osobne sa chystám do martinskej nemocnice pozrieť pacientov, pretože to, čo sa dnes stalo, je naozaj niečo bezprecedentné, čo naša krajina ešte nezažila," uviedol. Priblížil, že hospitalizovaní sú traja dospelí a dve deti. "Učiteľka a deti majú ťažké bodné poranenia a policajti ľahké strelné poranenia," priblížil.

Liga za duševné zdravie ponúka pomoc pri zvládnutí žiaľu po tragédii vo Vrútkach

Odborníci z Ligy za duševné zdravie (LDZ) sú pripravení pomôcť ľuďom pri zvládnutí žiaľu po tragédií v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach. Informujú o tom na sociálnej sieti.

"Odborníci z Linky dôvery Nezábudka na telefónnom čísle 0800 800 566 sú pripravení nonstop podať pomocnú ruku pri zvládaní tejto neľahkej situácie," uviedla LDZ. Jej členovia vyjadrili úprimnú sústrasť všetkým pozostalým tragédie a podporu zraneným ľuďom.

Škola, v ktorej sa odohral smrteľný útok, bude v piatok zatvorená

Vrútocká Spojená škola, na ktorej sa vo štvrtok dopoludnia odohral smrteľný útok, zostane v piatok (12. 6.) zatvorená. Informoval o tom primátor Branislav Zacharides.

"S riaditeľkou sme dohodnutí, že vyhlási riaditeľské voľno. Zajtra teda bude škola určite zatvorená. Začiatkom budúceho týždňa si spoločne sadneme, prejdeme si všetky záležitosti a rozhodneme, ako dlho ešte necháme školu zatvorenú," priblížil primátor s tým, že školu navštevuje viac ako 200 detí.

Pri incidente na škole vo Vrútkach prišli o život dvaja ľudia. Päť osôb je zranených, medzi nimi aj deti.

Bývalý žiak mal vojsť do školy, kde rozbil sklenenú výplň. Následne mu podľa prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského kládol odpor zástupca riaditeľa školy, ktorého útočník smrteľne zranil. Muž potom vbehol do najbližšej triedy a napadol učiteľku a dve deti. Útočníka prenasledoval z miesta činu školník, ktorý sa ho pokúsil zadržať napriek tomu, že bol sám zranený. Útočníka následne zastrelila polícia.

Útočníkom na Spojenej škole vo Vrútkach bol jej bývalý žiak, tvrdí primátor

Útočníkom na Spojenej škole vo Vrútkach bol jej bývalý žiak. Uviedol to primátor Vrútok Branislav Zacharides. Podľa neho však nešlo o problémového žiaka.

 

"Škola podľa slov riaditeľky nevie spojiť tento incident s nejakou udalosťou z minulosti ako nejaký revanš alebo niečo také. Na toto odpovedia pravdepodobne vyšetrovatelia," povedal Zacharides.

 

Podľa primátora neznámy útočník vtrhol do školy, rozbil dvere. "Sám si prerazil cestu a vrazil pravdepodobne do prvej možnej triedy. Prišiel s nožom. Okamžite sa mu zamestnanci školy snažili brániť v tom, aby spôsobil zranenia. Žiaľ, zranenia spôsobil a jeden zo zamestnancov, konkrétne zástupca, týmto zraneniam podľahol. Je to hrozná udalosť. Treba len dúfať, že sa z toho rýchlo otrasieme a že sa nič také už nikdy nebude opakovať," uviedol primátor.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Ministerstvo spravodlivosti SR zavádza na súdoch nový projekt. Postavený je hlavne na dohode. Na snímke štátny tajomník MICHAL LUCIAK

Všetko pre deti: Budeme mať na slovenských súdoch obývačky?

Osemročná Barborka Vargová ovláda ryžovaciu panvicu majstrovsky.

Pravá Kollárova zlatokopka: Naše hory boli najvýdatnejšou zásobárňou zlata v Európe

Princezná Anna (69) s mamou kráľovnou Alžbetou II.

Na parádu si veru nepotrpí: Princezná ANNA prezradila, koľko času potrebuje na účes

Marcel Forgáč prekonal v období koronakrízy zápal pľúc, nebolo mu všetko jedno.

Známeho moderátora MARCELA FORGÁČA náhle zradilo zdravie: Čo ho pripútalo na nemocničné lôžko?

Šťastné mamičky z ľava speváčka Mária Čírová (31) s manželom a Barbora Krajčírová (33).

Už sú spolu: Moderátorka Barbora Krajčírová aj speváčka Mária Čírová majú svojich synov doma

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia