Slovenka Daniela žije v Moskve a nedávno si urobila výlet do Irkutska k zamrznutému jazeru Bajkal. Nafotila nádherné podoby ľadu, ktoré v tejto sezóne ponúka.

Daniela je Slovenka, ktorá dlhodobo žije v Moskve. "Bajkal som prvýkrát navštívila pred štyrmi rokmi, v septembri, práve v období, keď sa príroda začala obliekať do jesenných farieb. Už vtedy som sa do tejto časti Sibíra zamilovala a bola len otázka času, kedy sa tam opäť vrátim," tvrdí sympatická finančná kontrolórka, ktorá v Rusku pracuje v medzinárodnej firme a v hlavnom meste žije so svojím anglickým priateľom.

Daniela zažila zimné ľadové kráľovstvo ruského Bajkalu.
Daniela zažila zimné ľadové kráľovstvo ruského Bajkalu.
Zdroj: Daniela Slepáková

Bajkal, nazývaný aj perla Sibíra, je najhlbšie a vraj aj najstaršie jazero na Zemi. Je to zároveň aj najväčšia zásobáreň sladkej vody.  "Bajkal je odjakživa populárnym turistickým miestom, ale teraz v čase pandémie sa stal pre mnohých Rusov dovolenkovou destináciou číslo jeden. Dokáže totiž ponúknuť naozaj mnoho v každom období. V zime sa však mení na fantastické ľadové kráľovstvo, to som jednoducho musela vidieť," hovorí Daniela.

Z Moskvy s jej priateľom leteli päť hodín do mesta Irkutsk, ktoré je jedným za najväčších miest na Sibíri. "Tam nás vyzdvihli naši sprievodcovia a odviezli nás ďalších 70 km do dediny Listvianka. Listvianka je turistické centrum, kde mnoho cestovateľov začína svoju púť po jazere," vysvetľuje Daniela.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Nové obvinenia! Neuveríte, kvôli čomu vraj Meghan spravila cirkus pred svadbou

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Monika Beňová

Politička alebo bývalá modelka? MONIKA BEŇOVÁ sa zmenila na nepoznanie!

Hotel Apache ako prvý zamestnal ženy krupierky.

Pri zrode bola aj mafia: LAS VEGAS vyrástlo uprostred púšte

Asteroid s priemerom asi jeden kilometer preletel okolo Zeme vo vzdialenosti dva milióny kilometrov a dosiahol rýchlosť 35 kilometrov za sekundu.

Najväčší ASTEROID roka: Dosahuje stonásobne vyššiu rýchlosť než zvuk

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia