Augustín Mrázik (62) z Devína sa nedávno dal otestovať na PROTILÁTKY PROTI COVIDU-19, výsledok bol pozitívny. Je presvedčený, že ochorel už 15. februára, čo by posunulo začiatok epidémie na Slovensku na oveľa skorší termín.

Vo Francúzsku nedávno zistili spätnými testami výterov pacientov testovaných pôvodne na chrípku, že prvého chorého na Covid-19 nemali 24. januára, ako sa pôvodne domnievali, ale už 27. decembra. Rovnako Taliani pred pár dňami oznámili, že posúvajú dátum prvého zisteného ochorenia z 20. februára na 31. januára a zrejme objavia ešte skoršie prípady. Niečo podobné sa možno udeje aj na Slovensku.

Augustín Mrázik, podnikateľ a majiteľ známej značky ríbezľových vín z Devína, si myslí, že on ochorel na koronavírus už 15. februára, hoci prvý oficiálne zaznamenaný prípad na Slovensku bol až 6. marca. Nakazil sa od kolegu, ktorý ochorel od svojej 18-ročnej dcéry. Tá mala príznaky už koncom januára. Dievča si zrejme prinieslo vírus zo školy od spolužiaka, ktorý bol na lyžovačke v zahraničí. Ak je presvedčenie pána Mrázika pravdivé a zdroje nákazy by sa preukázali, na Slovensku bol koronavírus už v januári!

Ako uňho ochorenie prebiehalo? A čo si o tom myslí odborník? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 22 (v predaji od 28. mája 2020). 

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Ministerstvo spravodlivosti SR zavádza na súdoch nový projekt. Postavený je hlavne na dohode. Na snímke štátny tajomník MICHAL LUCIAK

Všetko pre deti: Budeme mať na slovenských súdoch obývačky?

Osemročná Barborka Vargová ovláda ryžovaciu panvicu majstrovsky.

Pravá Kollárova zlatokopka: Naše hory boli najvýdatnejšou zásobárňou zlata v Európe

Princezná Anna (69) s mamou kráľovnou Alžbetou II.

Na parádu si veru nepotrpí: Princezná ANNA prezradila, koľko času potrebuje na účes

Marcel Forgáč prekonal v období koronakrízy zápal pľúc, nebolo mu všetko jedno.

Známeho moderátora MARCELA FORGÁČA náhle zradilo zdravie: Čo ho pripútalo na nemocničné lôžko?

Šťastné mamičky z ľava speváčka Mária Čírová (31) s manželom a Barbora Krajčírová (33).

Už sú spolu: Moderátorka Barbora Krajčírová aj speváčka Mária Čírová majú svojich synov doma

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia