V obci Veľké Slemence došlo ku krvavej rodinnej dráme. Sudca košického súdu už rozhodol o mužovi obvinenom z vraždy.

Ako informuje Plus Jeden Deň, Ferenca (53) obvinila polícia z vraždy svojej manželky Márie (†51). V piatok v noci, krátko pred polnocou, v ich rodinnom dome vo Veľkých Slemenciach, ju bodol nožom do srdca. Čo o manželoch prezradili susedia a ich známi?

ODPOVEĎ NÁJDETE V GALÉRII

Podľa krajskej policajnej hovorkyne z Košíc Lenky Ivanovej z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že po slovnej výmene názorov muž s úmyslom usmrtiť vzal pravdepodobne kuchynský nôž a ženu bodol do oblasti hrudníka. Zraneniam na mieste podľahla. "Muža na mieste činu policajti zadržali, podrobili ho dychovej skúške, ktorej výsledok bol v prepočte 1,77 promile. Kriminalistický technik zaistil aj viaceré stopy, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie," uviedla.

Vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý začal trestné stíhanie."Vykonané procesné úkony a získaná dôkazná situácia umožnila krajskému policajnému vyšetrovateľovi z obzvlášť závažného zločinu vraždy obviniť 53-ročného muža," dodala hovorkyňa. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody až na doživotie.

Keďže vyšetrovateľ podal podnet na jeho väzobné stíhanie, o jeho návrhu rozhodoval v pondelok. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Košice II vyhovel návrhu prokurátora a vzal do väzby Františka I. obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy, pretože existuje dôvodná obava,  že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu a bude pokračovať v trestnej činnosti.

"Súd nenahrádza väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Väzba obvineného začala plynúť momentom jeho zadržania 23. marca 2023 a vykoná sa v Ústave na výkon väzby v Košiciach. Obvinený proti tomuto rozhodnutiu podal sťažnosť, rozhodovať o nej bude Krajský súd v Košiciach,” informovala hovorkyňa košických súdov Anna Pančúrová.

Zdroj: Plus Jeden Deň

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia