David, hotelový manažér

Pochádza zo Srbska. „Agentúra, cez ktorú som prišiel na lode, ma najprv zaradila ako čašníka. Ja som sa od začiatku chcel dostať na recepciu, nemčina je môj druhý materinský jazyk. Babka je z Viedne, tam som chodil do školy. Povedali mi, že sa mám najprv ukázať ako čašník. Tak som začal. Hneď prvú sezónu po prvom mesiaci som bol hlavný čašník. Vzápätí som šéfoval väčšej skupine personálu, až som sa rýchlo dostal na recepciu,“ spomína.

Hotelový manažér DAVID JOVANOVIC uprostred štýlového baru s výhľadom na okolie.
Zdroj: Vladimír Kampf

David Jovanovic bol čoskoro najmladším hotelovým manažérom v spoločnosti, pre ktorú pracoval. Chlapec, ktorý sa od šestnástich rokov stará o seba úplne sám, mal rýchly a húževnatý postup. „Nikto ma nič neučil, nikto mi nepomáhal. Len som sa pozeral, čo a ako treba. Učil som sa a využíval som šance, ktoré mi život prinášal.“ Na lodiach je piaty rok. „Rád som prišiel túto sezónu do lepšej spoločnosti, kde môžem ukázať, čo viem, a kde sa aj k ľuďom správajú ústretovejšie. Určite by som chcel zostať niekoľko sezón. Uvidíme, ako budú po pandémii lodné spoločnosti prosperovať.“

Na lodi si vraj treba zvyknúť na prácu bez voľných dní či dlhých prestávok. Nie je to jednoduché. Treba prijať režim a systém, aby človek mohol aj oddychovať. Aj manželku Kristinu z Rumunska si našiel na lodi. „Bola chyžná, ja na recepcii. Teraz je šéfka všetkých chyžných. Ešte rok-dva tu zostaneme spolu a potom pôjde moja manželka na breh, lebo budeme mať dieťa,“ usmieva sa.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia