V čase, keď ľudia prichádzajú o prácu, padajú do priepasti chudoby, pretože Slovensko sa pre koronakrízu zmieta v ekonomických problémoch, niektorí politici prichádzajú s témou INTERRUPCIÍ.

Ide o členov Kresťanskej únie, ktorí sa ocitli na kandidátnej listine OĽANO. „Môj cieľ je jasný: Slovensko bez umelých potratov. Na tomto pracujem. Pre toto hľadám podporu v parlamente. Nejde mi o lajky na Facebooku, ale o výsledky v počte zachránených detí. Máme historickú šancu niečo s potratovým zákonom urobiť. Veď kedy naposledy sme mali premiéra, ktorý bol za život? Vyzývam kresťanov v politike, aby prestali politikárčiť, ale aby sa zjednotili za ochranu života. Kresťanská únia ma pripravený návrh novely potratového zákona a nachádzame preň podporu v parlamente,“ uverejnila nedávno na sociálnej sieti Anna Záborská.

Reagovalo viac ako päťsto ľudí. „Bojujte proti korupcii, tak ako OĽANO sľubovalo. Potratový zákon, ktorý máme, netreba meniť. Skôr by ste sa mali snažiť, aby sa zlepšili sociálne podmienky pre slobodné matky, matky samoživiteľky,“ to je iba malý útržok z toho, ako reagovali diskutujúci. „Predložím zákaz interrupcií, uvidíme, v akej forme,“ vyjadril sa zase v rozhovore pre Sme poslanec Richard Vašečka, ktorý sa preslávil výrokom, že ejakulovať mimo pošvy je traumatizujúce. Tieto politické snahy znejú prekvapujúco aj v kontexte štatistík.

Počet interrupcií na Slovensku.
Počet interrupcií na Slovensku.
Zdroj: NCZI

Podľa Národného centra zdravotníckych informácií má počet umelých prerušení tehotenstva u nás klesajúcu tendenciu. Napríklad v roku 1997 ich evidovali 20 855, ale v roku 2018 už len 7 350! Z toho až 1 300 žien podstúpilo pred dvoma rokmi interrupciu v slovenských nemocniciach bez toho, aby mali trvalý pobyt v našej krajine. Dá sa tušiť, že išlo o tehotné ženy z Poľska.

Článok pokračuje na ďalšej strane. 

Ilustračná snímka

Kam na DOVOLENKU S DEŤMI? Aj na Slovensku máme atrakcie pre najmenších. Tu sú niektoré z nich

Populárne články
Na doskách SND účinkuje vyše 40 rokov.

Nemal uznanie od otca: MARTIN HUBA roky čakal na slová podpory od rodičov

Fedor Flašík a Monika Beňová

Odkaz tehotnej Beňovej: Dojatý Flašík prezradil, prečo s Monikou nemali vlastné deti

Ivana Beláková je pokrytá tetovaniami od svojich obľúbených tatérov. Považuje to za obdobu kúpy obrazu od maliara, ktorého štýl uznáva..

Slovenka z malej obce na Myjave dobýva Hollywood: Medzi tetovačmi patrí k svetovej špičke

Dara Rolins

Zarába ťažké tisíce! Z príjmov DARY ROLINS vám spadne sánka. Má to však svoju daň

Aneta Parišková

Aneta Parišková zvláda náročnú liečbu bravúrne: Aké budú výsledky?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia