Dominike Starej (26) len začiatkom apríla pristála na stole lukratívna pracovná ponuka. „Rozhodovanie trvalo dlho, ale už môžem spokojne prehlásiť, že som viac-menej rozhodnutá,“ priznala nám.

Hoci je speváčka Dominika Stará stále veľmi mladučká, za sebou má desaťročnú spevácku kariéru, ktorú odštartovala v prvej Česko-Slovenskej SuperStar. Svojím spevom očarila porotu aj divákov. Skončila až tesne pred bránami finále a obsadila tretie miesto. V sedemnástich odišla do USA presadiť sa na zahraničnom poli so silným producentom v pozadí.

Za posledné roky mala na konte nemalé pracovné úspechy. V roku 2013 získala ocenenie pre R&B speváčku, vystúpila napríklad na newyorskom týždni módy a robila tiež predskokanku jamajsko-americkému reggae spevákovi Shaggymu. Koncom roka 2018 sa vrátila domov, aby tu strávila nejaký čas s rodinou. Zároveň vydala svoj prvý slovenský singel Dúfam. To však jej amerického manažéra príliš nepotešilo.

Situácia sa vyostrila natoľko, až musela prostredníctvom právnikov bojovať o autorské práva na svoju vlastnú skladbu. Celú nepríjemnosť vyriešila radikálne a po rokoch spoluprácu so zahraničným manažérom ukončila. Plány mala najskôr iné, no napokon sa rozhodla zostať na Slovensku, čo s odstupom času vonkoncom neľutuje.

„Amerika mi dala množstvo kamarátov, so Shaggym sme napríklad v kontakte dodnes, voláme si, píšeme si. Za tých 8 rokov som si odžila a odspievala svoje, mám krásne spomienky. No som rodinne založená žena. Chcem sa vydať a mať rodinu. Chcem sa usadiť. Aj preto som sa rozhodla vrátiť späť domov, čo prinieslo svoje ovocie. Konečne trávim viac času s rodinou, mám milujúceho priateľa a momentálne prežívam najkrajšie obdobie vo svojom živote,“ priznala nám.

˃˃˃ Fotografie nádejnej hovorkyne premiéra nájdete v galérii. ˂˂˂

Amerika ju podkula predovšetkým v rámci speváckeho remesla. „Mala som možnosť mnohému sa priučiť, či už ide o písanie piesní, postprodukciu, produkciu videoklipov, vystupovanie na veľkých podujatiach.“ O svoje úspechy sa však v cudzom prostredí nemohla deliť so svojimi najbližšími, čo ju mrzí najviac.

„Myslím, že Amerika mi vzala čas, ktorý som venovala svojej kariére namiesto rodiny. Nevidela som môjho brata vyrastať, ušli mi jeho najkrajšie roky. Ale všetko niečo stojí, nič nie je zadarmo. Neľutujem, že som sa rozhodla v osemnástich pre Ameriku, ale neľutujem ani to, že som sa pred rokom a pol natrvalo vrátila domov.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Diskusia