V okresnom meste Galanta vznikla kuriózna situácia. Miestna samospráva zabezpečila rúška pre svojich seniorov, ušlo sa z nich aj štátnym policajtom v celom okrese.

Ako uviedol primátor Peter Paška, pre mesto šili rúška, spolu 6-tisíc kusov, v dvoch miestnych firmách. V meste však žije viac ako 15-tisíc obyvateľov.

V tomto prípade uprednostnia tých Galanťanov, ktorí prichádzajú často do kontaktu v rámci svojej práci s inými ľuďmi. "Zatiaľ sme distribuovali rúška policajtom v celom okrese, veríme, že štát nám na oplátku potom poskytne rúška zo svojich zásob. Rúška majú aj naši mestskí policajti, zamestnanci v technických službách, bytovom podniku, všetci na magistráte plus sme zásobili aj naše seniorske centrum Pátria," vymenoval primátor. Na rade sú teraz seniori, ktorí majú viac ako 60 rokov.

˃˃˃ Fotografie k článku nájdete v galérii. ˂˂˂

"Máme menný zoznam, presný počet kusov rozdáme jednotlivým domovým dôverníkom, ktorí ich následne odovzdajú dôchodcom v ich bytových domoch. Do rodinných domov budú rúška roznášať naši zamestnanci. Denne máme v pláne distribuovať priemerne tých osemsto rúšok," doplnil primátor. Samospráva má ambíciu zásobiť rúškami všetkých obyvateľov, všetko je otázkou blízkej budúcnosti. Z tohto dôvodu nám primátor odmietol konkretizovať koľko peňazí na tento účel plynulo z mestského rozpočtu.

"Nechceme to uvádzať zo strategických dôvodov, aby nás susedné obce doslova nepreplatili. Dopyt po rúškach je veľmi veľký, zaplatili sme za ne viac ako obvykle, ale vzhľadom na túto kritickú dobu, je to slušná suma." Rúška sú bavlnené, môžu sa prať prípadne dezinfikovať žehličkou. "Je to prvá pomoc, nie systémové riešenie," upozorňuje Peter Paška.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Elisabetta Canalis

Modelka to priznala narovinu: Čo stálo za rozpadom jej vzťahu s Georgeom Clooneym?

Ilustračná snímka

Kráľovské rúško v podaní slovenskej návrhárky: Jana Pištejová opäť ohúrila

Erika žiari spokojnosťou. Jej outfity sú konzervatívnejšie, no pôsobí šťastne a prirodzene.

Už kúpila kočík: Erika Judínyová (49) žiari šťastím, zháňa výbavičku pre bábätko

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. apríla?

Kráľovský pár sa utiahol počas pandémie do svojho sídla vo Windsore.

Monarchia v karanténe: Kde sa schováva kráľovná Alžbeta II. pred vírusom?

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia