Patrí k nesmrteľným postavám svetovej hudobnej scény, na pódiu strávil neuveriteľných šesťdesiat rokov. Pre mnohých FRANK SINATRA (1915 – 1998) predstavoval splnenie amerického sna. Z chudobného chlapca sa stal najvýznamnejší spevák 20. storočia.

FRANK SINATRA

Predal 150 miliónov albumov.

Naspieval 1 200 piesní.

Získal 11 cien Grammy.

Hral v 64 filmoch.

Stou chudobou to v skutočnosti bolo trochu inak. Bol jedináčik a ambiciózna matka mu splnila všetko, o čo požiadal. Pracovala ako pôrodná asistentka, no ilegálne vykonávala aj potraty, čo znamenalo nemalú sumu do rodinného rozpočtu. Otec sa venoval boxu, po skončení športovej kariéry sa pridal k hasičskému zboru v meste Hoboken v štáte New Jersey, kde rodina žila.

Okrem toho vlastnili malú tavernu. V tej Frank v detstve strávil veľa času: cez deň si tam písal úlohy, podvečer sa postavil ku klavíru a spieval. Neskôr tvrdil, že vyrástol na ulici, v bitkách chlapčenských gangov zmužnel a stal sa z neho tvrdý chlapík. Tieto jeho slová však nezodpovedali realite. Dalo by sa súhlasiť s tým, že zrejme v tomto období nadobudol vzťah ku krčmičkám či klubom, v ktorých rád vystupoval, vysedával a bavil sa s ľuďmi.

NAHLIADNITE DO GALÉRIE S FOTOGRAFIAMI SVETOVEJ HVIEZDY

Sólová kariéra

Jeho príchod na svet nebol jednoduchý. Pôrod 6-kilogramového chlapčeka sprevádzali komplikácie, pôrodník mu pomohol na svet kliešťami, ktoré mu spôsobili niekoľko jaziev na tvári a krku a prepichli mu ušný bubienok. Rodičia boli talianski prisťahovalci. Matka Natalie Dellyová pochádzala z Janova, otec Anthony Martin Sinatra zo Sicílie. Do Ameriky prišli obaja v detskom veku. Keď sa zoznámili, rodiny na oboch stranách s ich vzťahom nesúhlasili.

Vyriešili to romantickým útekom z domova a usadili sa v Hobokene, kde sa im narodilo ich jediné dieťa Francis Albert Sinatra. Jeho matka veľmi skoro zistila, že syn má vynikajúci hudobný sluch, rád spieva a vystupuje pred ľuďmi. Zaujímavé je, že sa nikdy nenaučil čítať z nôt. Hudbu však miloval, mal pre ňu mimoriadny cit. V detstve vystupoval v školskom zbore alebo príležitostne na večierkoch. Ovládal hádam všetky šlágre svojej doby a nesmierne obdivoval slávneho amerického speváka a herca  Binga Crosbyho.

V čase dospievania však nič nenaznačovalo, že by sa Frank mohol živiť hudbou. Nedokončil strednú obchodnú školu a vystriedal rôzne zamestnania: pracoval v redakcii miestnych novín, v lodeniciach, po večeroch si v kaviarňach privyrábal spevom. Zlom prišiel začiatkom 30. rokov po koncerte jeho idolu Binga Crosbyho. Keď nadšený odchádzal z Crosbyho vystúpenia, zaumienil si, že odteraz bude v jeho živote na prvom mieste spievanie.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Národné legendy: 10 najobľúbenejších hrdinov Slovenska!

Herečku týždenník Život navštívil krátko pred jej smrťou.

Bolestivý príbeh lásky: Kolníkovú nechal manžel so štyrmi deťmi. Do smrti verila, že sa vráti

Sisa Lelkeš Sklovská

SISA SKLOVSKÁ zažíva peklo: Ďalšej operácii sa nevyhne!

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Jána Dojčana si veľmi rýchlo vzala korona.

Odplával vodácky vizionár: Ján Dojčan nedokázal kovid poraziť ani napriek výbornej kondícii

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia