Svätý otec na začiatku sviatočnej omše venoval nášmu objektívu zopár pohľadov. Reportér Života Vladimír Kampf ho zaujímal takmer tri minúty. Pápež občas sklopil zrak, aby ho znova zdvihol a opäť nadviazal očný kontakt.

„Ja som ho fotografoval, takže som na neho musel mať zaostrené a čakať na gesto alebo mimiku, ale on nemusel. Neviem, čím som ho zaujal. Možno tým, že som sa na chvíľu dostal niekam, kam som sa asi nemal. V modrej košeli som svietil medzi kňazmi v bielom,“ hovorí.

„Mám na pohľady pápežov šťastie. Vo Vatikáne počas jednej z jeho pravideľných audiencií sme na seba pozerali s Jánom Pavlom II. Kým František to bral vážne, Ján Pavol II. sa na mňa kútikmi úst usmieval. Neviem čo na mne pápeži vidia?“ pýta sa.

VIAC FOTOGRAFIÍ ZO ŠAŠTÍNA NÁJDETE V GALÉRII
Rozlúčil sa so Slovenskom

Pápež František sa v závere svätej omše na priestranstve pred Národnou svätyňou v Šaštíne rozlúčil so Slovenskom. Poďakoval sa biskupom, prezidentke Zuzane Čaputovej, civilným autoritám i všetkým, ktorí pripravovali jeho návštevu.


"Drahí bratia, sestry, nastal čas rozlúčiť sa s vašou krajinou. Pri tejto eucharistii som vzdával Bohu vďaky za to, že mi umožnil prísť medzi vás, ako aj za to, že som mohol ukončiť svoju púť v nábožnom objatí vášho ľudu, spoločným slávením dôležitého náboženského i štátneho sviatku vašej patrónky, Sedembolestnej Panny Márie," povedal pápež zhromaždeným veriacim.


Svätý Otec sa poďakoval biskupom za prípravu a prijatie, opakovane vyjadril vďačnosť prezidentke a civilným autoritám. "Ďakujem aj všetkým, ktorí rozličným spôsobom spolupracovali, predovšetkým modlitbou, a s radosťou opätovne pozdravujem členov a pozorovateľov Ekumenickej rady cirkví, ktorí nás poctili svojou prítomnosťou. Nosím vás všetkých v srdci, ďakujem všetkým," doplnil pápež.


Po požehnaní veriacich položil pápež František k soche Sedembolestnej Panny Márie zlatú ružu ako dar. Po omši sa presúva zo Šaštína na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave, kde sa uskutoční rozlúčkový ceremoniál. Následne odletí do Ríma.


Zdroj: TASR

Diskusia