Súd v nemeckom meste Wuppertal odsúdil na doživotie iba 28-ročnú ženu za VRAŽDU PIATICH DETÍ.

Pred súd sa minulý týždeň postavila útla na prvý pohľad krehko pôsobiaca blondína. Svoje prvé dieťa, 11-ročného syna, priviedla na svet už ako 17-ročná. On jediný sa vyhol krutej smrti. V osudný deň 3. septembra vlakom odcestoval k starej matke do niekoľko desiatok kilometrov vzdialenej oblasti dolného Porýnia do Mönchengladbachu. Rodina žila v 160-tisícovom meste Solingen v oblasti Severného Porýnia. Žena omámila svoje ďalšie deti, tri dievčatá a dvoch chlapcov, sedatíva im namiešala do raňajok. Potom ich utopila vo vani alebo udusila, zabalila do uterákov a uložila do postele.

VIAC FOTOGRAFIÍ K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Traja otcovia

O hroznom čine správou informovala svoju matku a starú mamu mŕtvych detí. Napísala jej, že už nevládze. Potom sa sama pokúsila o samovraždu na železničnej stanici v krajinskej metropole Düsseldorf skokom pod vlak. Utrpela zranenia, nebola však v ohrození života. Zatykač pre podozrenie z vraždy si vypočula na nemocničnom lôžku. Vražda piatich detí – Meliny (1), Leonie (2), Sophie(3), Tima (6) a Lucu (8) – vyvolala zdesenie nielen v Solingene, ale na celom svete. Minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska Herbert Reul (CDU) krátko po nešťastí vyhlásil: „Rodinná dráma v Solingene ma napĺňa veľkým smútkom a momentálne som svojimi myšlienkami a modlitbami s piatimi malými deťmi, ktoré boli takým strašným spôsobom vytrhnuté zo života.“

Polícia krátko po čine vypočula aj otcov detí. Vylúčila ich ako podozrivých. Šesť detí pochádzalo z troch vzťahov. Najstarší syn mal iného otca než jeho súrodenci. Ďalšie štyri deti pochádzali z manželstva, ktoré sa skončilo pred rokom. Práve bývalý manžel bol nepriamo spúšťačom celej tragédie. Vrahyňa Kristína K. totiž videla jeho fotografiu s novou partnerkou po boku. Keď jej dal cez WhatsApp jasne najavo, že pre neho už niet cesty späť, napísala mu, že svoje deti už neuvidí, a pustila sa do šialeného zabíjania. Dnes biologický otec štyroch detí podstupuje liečbu u psychiatra. Najmladšie, iba ročné dieťa Melina pochádzalo z ďalšieho vzťahu.

Deti, dospelí, seniori. Každým pohla smrť nevinných detí.
Zdroj: Profimedia

Boli by jej pomohli

Deň po nájdení piatich detských tiel v obytnom dome v Solingene zavládol v meste smútok a zmätok. Ako sa to mohlo stať? – pýtali sa ľudia. Keď policajti odstránili pásku pred sivým bytovým domom, v ktorom sa našlo päť mŕtvych detí, na miesto prichádzali ľudia z mesta aj okolia, aby tam zapálili sviečky. „Je to neskutočné. Pýtam sa sama seba, ako sa niečo také mohlo stať, najmä v Nemecku, kde je naozaj tisíc spôsobov, ako získať pomoc. Či už máte problémy vy sami, alebo so svojimi deťmi, existuje naozaj veľa kontaktných miest,“ povedala pre Deutsche Welle Kira (19), ktorá prišla aj s kamarátkou zapáliť sviečky.

Susedka Priscilla Oseiová Wusuová vedela o rodine, v ktorej sa udiala tragédia, málo. „Všetci, čo tu bývame, sa vidíme každý deň, ale neviem, čo sa vlastne stalo. Včera som sa veľmi bála. Moje deti plakali, aj ony sa báli,“ povedala so slzami v očiach a položila na pietne miesto sivú plyšovú hračku. Ďalší sused dodal, že keby žena bola požiadala o pomoc, susedia by jej určite boli vyšli v ústrety. Mladá žena vraždila pod tlakom emočného preťaženia. Starať sa sama o šesť detí, z toho najmladšie dve potrebovali 24-hodinovú starostlivosť, muselo byť pre ňu veľmi náročné, ba až nad jej sily. Ako ďalej informovalo Deutsche Welle, miestny úrad starostlivosti o deti a mládež poznal rodinu pred tragédiou. Podľa mesta jej poskytli „podporu vyžadovanú mestom Solingen“. Prípadné ponuky pomoci „predložil aj úrad starostlivosti o mládež“. Sociálni pracovníci nezistili žiadne „abnormality alebo potenciálne riziko pre deti“.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia