Jeden národ, jedna hranica, dva svety. V tom šťastnejšom si užívajú technické výdobytky, ekonomický blahobyt a cez ostnatý drôt nazerajú do diktátorského impéria. Aj z tohto pohľadu ponúka Južná Kórea mimoriadne pestrú zmes zážitkov.

Už samotný príchod do tejto krajiny sa nesie takpovediac vo veľkom štýle. Po únavnom nočnom lete pristávam na medzinárodnom letisku v Inčchone, ležiacom necelých päťdesiat kilometrov západne od Soulu.

Preslávilo sa tým, že ho už od roku 2005 každoročne vyhlasujú za najlepšie na svete. Má svoje vlastné klzisko, kasíno, múzeum, kryté záhrady, kúpele, spálne či dokonca golfové ihrisko.

S kórejskou metropolou ho spája letiskový expres – moderné vlakové spojenie, ktoré vás za 45 minút dopraví priamo do centra Soulu. Druhou voľbou je o niečo pomalší spoj s niekoľkými zastávkami, cesta trvá niečo vyše hodiny.

Vystupujem v cieľovej zastávke hneď vedľa „svojho“ hotela, kde ma však schladí aj odvrátená tvár miestnej pedantnosti. Recepčná ma totiž arogantne vyháňa s odôvodnením, že ubytovať sa môžem až o 40 minút.

Podobnému problému čelia aj traja Rusi. Tých jej správanie nahnevalo natoľko, že sa rozhodli ubytovať inde. Ja si krátim čakanie s chladnou hlavou Angličana jedným čapovaným pivom a pred krátkym oddychom v hotelovej izbe plánujem denný harmonogram.

Najtenší dom na svete.

Pôjdete do kolien: Neuveríte, prečo vznikol a ako vyzerá tento dom!

Populárne články
Mimo práce je Julianne rada nenápadná. Tak ako väčšina hviezd.

Hviezdnu Julianne Moore zaskočili premotivovaní fanúšikovia: To naozaj museli robiť?

Ilustračná snímka

Pri hľadaní dokumentov na manželov pohreb objavila cédečko: Ako ho mohol nahrať?

Nie je dňa, keď by si herečka Hana Gregorová nespomenula na svojho manžela Radka Brzobohatého, s ktorým prežila 32 rokov.

Hana Gregorová: Nie je dňa, keď by som si na Radka nespomenula, boli sme ako oheň a voda

Joanne sa stala slávnou, zmenila štýl obliekania aj farbu vlasov, čo je však dôležité, nezabudla súcitiť s ľuďmi, ktorí trpia, zarobené milióny rozdáva na charitu.

Z dna na výslnie: Vedeli ste, akým utrpením si prešla autorka slávneho Harryho Pottera?

Moderne vybavená nemocničná kuchyňa vydáva denne okolo 1 500 porcií jedla pre pacientov a ďalších 800 pre zamestnancov.

Zo zákulisia Rooseveltovej nemocnice: Hoci týchto ľudí nevidíte, chod zariadenia stojí na nich

Vedeli ste

Označenie „made in...“ malo zabrániť kúpe?

Zobraziť viac