Jeden národ, jedna hranica, dva svety. V tom šťastnejšom si užívajú technické výdobytky, ekonomický blahobyt a cez ostnatý drôt nazerajú do diktátorského impéria. Aj z tohto pohľadu ponúka Južná Kórea mimoriadne pestrú zmes zážitkov.

Už samotný príchod do tejto krajiny sa nesie takpovediac vo veľkom štýle. Po únavnom nočnom lete pristávam na medzinárodnom letisku v Inčchone, ležiacom necelých päťdesiat kilometrov západne od Soulu.

Preslávilo sa tým, že ho už od roku 2005 každoročne vyhlasujú za najlepšie na svete. Má svoje vlastné klzisko, kasíno, múzeum, kryté záhrady, kúpele, spálne či dokonca golfové ihrisko.

S kórejskou metropolou ho spája letiskový expres – moderné vlakové spojenie, ktoré vás za 45 minút dopraví priamo do centra Soulu. Druhou voľbou je o niečo pomalší spoj s niekoľkými zastávkami, cesta trvá niečo vyše hodiny.

Vystupujem v cieľovej zastávke hneď vedľa „svojho“ hotela, kde ma však schladí aj odvrátená tvár miestnej pedantnosti. Recepčná ma totiž arogantne vyháňa s odôvodnením, že ubytovať sa môžem až o 40 minút.

Podobnému problému čelia aj traja Rusi. Tých jej správanie nahnevalo natoľko, že sa rozhodli ubytovať inde. Ja si krátim čakanie s chladnou hlavou Angličana jedným čapovaným pivom a pred krátkym oddychom v hotelovej izbe plánujem denný harmonogram.

Ilustračná snímka

Máte doma problém s mravcami? Vďaka tomuto sa vašej domácnosti vyhnú širokým oblúkom!

Populárne články
Americká raperka Cardi B.

Výnimočný cit pre módu, alebo nevie, čo so sebou? Americká raperka predvádza šialené outfity!

Fotografka cestuje s bábikami.

Záľuba tejto ženy vás očarí: Fotografie z dovolenky, aké má málokto!

Mestečko Vidin dostane aj vďaka eurofondom nový šat. Miestni však krútia hlavou, že to nebude zasa až taká sláva. V Bulharsku sa vraj kradne viac ako na Slovensku.

Majú 38 eur na mesiac. Navštívili sme najchudobnejší región v Európe

Obec Kanianka sa nachádza na konci Hornonitrianskej kotliny, na rozhraní pohoria Malá Magura.

Kedysi zabudnutá obec dnes láka okolie. Práce miestnych remeselníkov nájdete po celom svete

Diváci sa predstavenia Morena, v ktorom hrá aj Dominika Kavaschová, nedočkali.

Škandál v divadle: Pre hlučný konflikt skupiny mužov herečka nezostala ticho!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac