Svet potrebuje viac takýchto ľudí. Iba 6-ročný chlapček chcel pokoriť Mount Everest, aby pomohol druhým.

Oscar Burrow (6) z Lancasteru si dal na svoj vek až príliš odvážny cieľ, no za to mimoriadne ľudský. Chcel vyliezť na najťažší vrch sveta, aby tak vyzbieral peniaze na charitu. Niektorí ľudia sa k tom neodhodlajú za celý život, no odhodlanie 6-ročného chlapca nemalo konca. Avšak jeho otec Matt Burrow (38) prišiel s lepším a hlavne bezpečnejším nápadom.

"Oscar bol vždy aktívny, hrá rugby, pláva, bicykluje, má takú šialenú vytrvalosť a nekonečnú energiu," povedal jeho otec pre BBC. „V škole sa učil o Sirovi Edmundovi Hillarym, jednom z prvých mužov, ktorí zdolali Mount Everest, a rozhodol sa, že chce byť najmladším, ktorý ho kedy zdolal,“ vysvetlil nápad svojho syna. Veľmi jemne mu vysvetlil, prečo to nie je ideálna predstava, no nezmaril jeho sny. Matt vymyslel, že pokoria spoločne najvyššie hory Veľkej Británie. Ale určite by ho neprekvapilo, ak by sa v jeden deň predsalen vybral na Mount Everest.

S touto výzvou začali v októbri, Oscar odvtedy vyzbieral 1 400 libier (1 595,81 eur), ale stanovil si cieľ získať až 8 849 libier (10 086,64 eur), čo je v metroch presná výška Mount Everestu. Vyzbierané peniaze chce dať charite Derian House v Chorley. Výzvy si užíva a jediné, čo mu vadí, je, že sem-tam mu mrznú prsty. Cieľom je, aby vyliezol na 12 hôr, zatiaľ ich pokoril 5.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia