Pri príležitosti nášho sedemdesiateho výročia vám otvárame svoj bohatý archív. Vráťte sa s nami do roku 2014 a začítajte sa do článku, ktorý pôvodne vyšiel pod názvom: "Ivetino SOS".

Speváčku IVETU BARTOŠOVÚ (†48) naposledy hospitalizovali vlani, na liečení vydržala iba pár dní. V poriadku však nebola. Aj krátko pred tým, ako sa rozhodla ukončiť svoj život, volala o pomoc.

Dalo sa podobnej tragédii predísť? To je otázka, na ktorú už budú rodina či priatelia Ivety Bartošovej darmo hľadať odpoveď. Smutné však je, že aj po tomto nešťastí sa na seba snaží všetku pozornosť pritiahnuť jej manžel Josef Rychtář, ktorý sa pasuje do roly najväčšej obete a svoju bolesť vehementne demonštruje pred zrakmi novinárov a objektívmi televíznych kamier. Mimochodom, tých, ktorých z nešťastia obvinil. Teraz mu ich prítomnosť však vôbec neprekáža. Neubehli ani dva dni od tragédie, keď niektorých z nich pozval na návštevu do domu, kde s Ivetou Bartošovou žil, a ukazoval im jej posledný obraz a list na rozlúčku. Odmietal i to, aby pohreb známej speváčky prebehol v tichosti a bez prítomnosti médií. A to aj napriek tomu, že s tým nesúhlasila ani jej mama či syn Artur. Zvláštne správanie čerstvého vdovca.

Jozef Rychtář
Zdroj: Matej Remmy Jankovic

Bosá a v slzách

Jeho postoj k tragickej udalosti však neostal bez povšimnutia. Bartošovej verného fanúšika Zdeňka Macuru, ktorý stojí za jej útekom – únosom do Talianska, vyprovokoval natoľko, že Rychtářa označil za vraha, pri ktorom Iveta nikdy nebola šťastná. Už v minulosti tvrdil, že ju dokonca bije. To, že bývalý ochrankár má sklony k násilníckemu správaniu, dosvedčila počas rozvodu aj jeho prvá manželka, s ktorou sa pre Ivetu rozviedol. Speváčka však v ňom videla jedného zo svojich ďalších spasiteľov, ktorý sa o ňu dokáže postarať. A zdá sa, že nie úplne zadarmo. Český internetový denník super.cz pred dvoma rokmi totiž priniesol informáciu, že Josef Rychtář si Bartošovú podmanil natoľko, že súhlasila s tým, aby polovica z honorárov za jej vystúpenia išla práve na jeho konto. V tom čase ešte ani neboli milencami. Lovestory medzi nimi prepukla až vtedy, keď si speváčku nasťahoval k sebe domov. A rovnako ako jej predošlí partneri – Jiří Pomeje a Domenico Martucci – sa aj Josef Rychtář snažil o jej comeback.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia