Hoci Dárius Koči (26) v minulosti prezradil, že jeho slabosťou sú blondínky, jeho srdce si paradoxne získala bruneta, známa modelka Soňa Štefková (31).

Máš pomerne neštandardné meno, komu zaň vďačíš?

Mojej prababke. Keď sa naši rozhodovali, či mi dajú meno Martin alebo Damián, moja prababka práve čítala noviny, kde bola nejaká správa o hokejistovi Dáriusovi Rusnákovi. Nahlas skonštatovala: ,Dárius, to je také pekné meno.’ Takže vďaka hokejistovi a novinám sa volám Dárius.

Pre šoubiznis je to veľmi dobrá voľba.

Moja prababka to, skrátka, vedela.

Ako si sa dostal k herectvu? Inklinoval si k nemu už v detstve?

Moja sestra navštevovala ZUŠ-ku a venovala sa spevu. Aj ja som od malička spieval v kostole, mali sme zbor Bublifuk. Vďaka sestre som nastúpil na ZUŠ-ku, kde som spieval a hral na klavíri. Doteraz na ňom veľmi hrať neviem, ale snažím sa. Sestra sa rozhodla, že pôjde študovať na konzervatórium. Ja som v detstve pri vypnutom zvuku rád daboval filmy. Poznal som naspamäť všetky dialógy z komédií Sám doma alebo Maska.

Neskôr som sa teda aj ja rozhodol, že pôjdem na konzervatórium, kde som vyštudoval herectvo. Pred šiestimi rokmi som sa prihlásil na konkurz do muzikálu Ôsmy svetadiel. Odvtedy účinkujem na bratislavskej Novej scéne.

A odvtedy ideš z roly do roly.

Áno. Vďaka tomu som získal veľa skúseností. Nebolo ľahké dostať sa do divadla. Vo všeobecnosti je to ťažké, pretože na Slovensku je momentálne veľmi veľa škôl, konzervatórií, veľa hercov, ktorí si hľadajú uplatnenie, a nie každý má možnosť uchytiť sa. Osobne som z veľmi silného ročníka, z ktorého sa uchytili takmer všetci.

Keď prišla ponuka účinkovať v relácii Tvoja tvár znie povedome, neváhal si alebo si zvažoval, či do toho ísť?

Bola to pre mňa príležitosť. Keď tam účinkoval Patrik Vyskočil z nášho divadla, po niečom takom som túžil aj ja. Chcel som zažiť atmosféru okolo celej šou. Neskôr oslovila Markíza aj mňa a poprosila ma, aby som im nahral nejaké videá. Urobil som to ešte v ten istý deň. Bol som veľmi rád, keď ma napokon vybrali. Nešlo mi o zviditeľnenie sa.

V rámci mojej profesie to síce je dôležité, ale hrám v divadle, kde je stále veľa práce, okrem toho mám vlastnú kapelu Star Track s Mirkou Partlovou a Petrom Makranským. To znamená, že robota stále je. Táto šou ma však obohatila o ďalšie skúsenosti a kontakty. Navyše, princíp súťaže je v tom, že účinkujúci tam musí spievať, tancovať a hrať, čo je pre mňa, muzikálového herca, úplne ideálne.

Aké máš reakcie na svoje účinkovanie v šou?

Najskôr som si to ani veľmi neuvedomoval, lebo to ubehlo celé veľmi rýchlo, ale po čase mi to začalo dochádzať. Uvedomil som si, že som to naozaj vyhral. Bolo to pre mňa obrovské zadosťučinenie, lebo som v maskérni strávil veľmi veľa hodín.

Podľa režiséra Tvojej tváre Pepeho Majeského bol vďačný typ, preto bol až šesťkrát prezlečený za ženu.
Podľa režiséra Tvojej tváre Pepeho Majeského bol vďačný typ, preto bol až šesťkrát prezlečený za ženu.
Zdroj: Tv Markíza

Bol si takmer stále prezlečený za ženu.

Áno, režisér mi povedal, že som veľmi vďačný typ, tak som bol šesťkrát ženou (smiech). Ono sa to nezdá, ale všetky tie čísla boli náročné a počas samotnej prípravy som už ani nemal čas normálne sa najesť.

Takže kilá išli dole?

Áno. Vážil som 85 kíl, teraz mám 78.

Soňa, videla si Dáriusa účinkovať v šou Tvoja tvár znie povedome?

Nie, lebo doma nemám televízor, ale keď sme sa dali dokopy, stihla som vidieť posledné dve epizódy, ktoré sme si pozreli spolu.

Dárius: Dodatočne si na Youtube pozrela aj moje ostatné vystúpenia.

Soňa: Áno, musela som (smiech).

Ako ste sa dali dokopy?

Soňa: Dárius mi písal v minulosti už viackrát, ale ja som vo všeobecnosti skeptická voči ľuďom, ktorí len tak niekomu napíšu cez sociálnu sieť, preto som nereagovala.

Dárius, to znamená, že si skúšal šťastie?

Áno, a bolo to už dosť dávno (smiech).

Soňa: Ja som ho zaregistrovala paradoxne nie vďaka Tvojej tvári, ale muzikálu Rasputin. Chcela som naň zobrať svoju najlepšiu kamarátku, ktorá má rada ruské dejiny a navyše mala narodeniny. Ozvala som sa Dáriusovi, či by sme na muzikál mohli prísť, a keď to už bolo zariadené, musela som to zrušiť, lebo som náhle cestovala do New Yorku. Napriek tomu som s ním ostala v kontakte, písali sme si a postupne sa to začalo.

Už ste sa zoznámili s rodinou toho druhého?

Dárius: Sonička stretla len môjho otca, lebo mamina práve vtedy nebola doma, ale ja som sa už s jej rodičmi zoznámil.

Soňa, ako sa im Dárius pozdával?

Povedali, že je veľmi veľký sympaťák, takže je to v poriadku.

Dárius: Ak môžem povedať, tak môjmu otcovi sa Sonička hneď veľmi páčila a bavili sa spolu úplne bez problémov dve hodiny, dokonca preberali veľmi pekné témy.

Soňa: Dáriusov otec mi ľudsky veľmi sadol a zrazu som sa prichytila pri tom, že Dárius pri nás sedí a celý čas je ticho.

Dárius: Nechal som ich rozprávať sa. Počúval a vnímal som, o čom sa rozprávajú, lebo to bolo veľmi pekné.

Aké sú vaše aktuálne spoločné plány?

Soňa: To je práve trošku problém, pretože o mne je známe, že veľmi rada cestujem a Dárius má na Slovensku veľa práce. V podstate je to tak, že by som ho stále ťahala niekam do sveta a on ma vždy musí trošku uzemniť, pretože sa nemôže len tak zbaliť a odísť. Určite by sme chceli cestovať, ísť na nejakú dovolenku, ale najskôr budeme musieť nájsť vhodný termín.

Dárius, neprekáža Ti, že Soňa za prácou veľa cestuje?

Ak by sa zbalila a bez slova odišla, tak by mi to prekážalo, ale keď mi to vopred oznámi a k tomu ešte aj navarí, tak pokojne môže ísť (smiech).

Soňa: Takéto veci sa mi stávali v čase aktívneho modelingu, keď mi z agentúry zavolali a povedali, že o hodinu mám byť na letisku. Ak by v televízii ešte bežala relácia Cestoviny, tak by som ju určite vyhrala, pretože vtedy som bola schopná zbaliť sa za dvadsať minúť a bežať. Veľa ľudí si o modelingu myslí, že to je povrchná práca, ale naučila ma samostatnosti a neustálej pripravenosti.

Keďže už nie si úplne aktívnou modelkou, kde vidíš svoje ďalšie uplatnenie?

Nikdy som nemala presne vymyslené, čo by som chcela v živote ďalej robiť, čím by som chcela byť. Životom si tak nejako plávam s otvorenými očami, pozerám sa okolo seba a ak príde príležitosť, ktorá sa mi zapáči, tak sa jej chytím.

Dárius, tvoj život prešiel tento rok celkom zaujímavými pracovno-vzťahovými zmenami.

Vnímam množstvo príležitostí, ktoré okolo mňa prúdia. Napríklad vďaka Instagramu mám rôzne spolupráce a z tohto pohľadu je tento rok silný. Uvidíme, čo bude ďalej. Našiel som si Soničku, takže si myslím, že mám za sebou pekný rok a dúfam, že ďalej to bude len lepšie a lepšie.

Ako je to s prácou od Markízy, ktorá už bola v médiách niekoľkokrát spomínaná?

Zatiaľ nie je žiadna práca, ale šou sa skončila len nedávno. Rád si preto počkám.

To znamená, že išlo len o nejaké zákulisné šumy, ktoré sa po skončení šou a tvojom víťazstve začali šíriť?

Sú to také šumy, ale čo Markíza vymyslí, je zatiaľ otázne. Možno pôjde o nejaký samostatný projekt alebo ma osloví do svojich rozbehnutých seriálových projektov, či už do Sestričiek, alebo do Oteckov.

V médiách si viackrát spomenul, že si veriaci. Je pekné, ak sa mladý človek nehanbí vyjadriť svoju vieru.

Nemám prečo o tom nehovoriť. Keď niekto verí, jednoducho verí. Podľa mňa je veľmi prirodzené povedať svoj názor, dať ho verejne najavo a žiť s tým ďalej. Nikto sa nemusí skrývať, ak v niečo verí, veď nie sme prenasledovaní.

To nemám na mysli, skôr sa veľa ľudí hlási k budhizmu, hinduizmu, pretože to pre našincov znie exoticky. Ku kresťanstvu, hoci sme kresťanským štátom, sa verejne hlási málo mladých ľudí.

Možno je to pre škandály, ktoré sa stali. Hovorí sa, že človek je len človek a chyby robí každý. Aj v rámci iných vierovyznaní sa stali rôzne prešľapy, ale o kresťanstve sa hovorí o čosi viac. Ja verím a pomáha mi to. Nie vždy sa mi podarí ísť do kostola, no nie som fanatik. Určite nebudem chodiť po ulici a vykrikovať aleluja. Večer však mám zaužívaný rituál. Vždy pred spaním dám Soničke krížik na čelo, dám ho aj sebe a môžem pokojne zaspať.

To je krásne gesto…

Soňa: Je to rituál, ktorý mám veľmi rada, a hoci nie som kresťanka, na toto som si okamžite zvykla. Páči sa mi to a pekne sa po tom zaspáva.

Poslať emailom
Diskusia ()
V údajne najvyššej obytnej budove na svete, ktorá vyrástla v New Yorku, stojí najdrahší byt 63 miliónov dolárov.

V New Yorku vyrástla najväčšia obytná budova na svete. To je ale výhľad a luxus!

Populárne články
Dosť bolo zahmlievania. Irina Shayk a Bradley Cooper to viac neskryjú

Dosť bolo zahmlievania. Irina Shayk a Bradley Cooper to viac neskryjú

Marek má dve krásne dcéry, ktoré mu robia veľkú radosť. Herectvo ich zatiaľ neláka.

Herec Marek Majeský: Nechcem si cez deti kompenzovať svoje túžby

Aj keď sú tunajší veľkí zamestnávatelia minulosťou, obyvatelia Vrbového to majú blízko za prácou v Piešťanoch, v Jaslovských Bohuniciach či v Trnave.

Slovenské mestečko so svetovou atrakciou: Miestna šikmá veža sa nakláňa takmer o meter!

Lisa Edelstein

Odvážna hviezda zo seriálu Dr. House: Pre zvieratá donaha!

V údajne najvyššej obytnej budove na svete, ktorá vyrástla v New Yorku, stojí najdrahší byt 63 miliónov dolárov.

V New Yorku vyrástla najväčšia obytná budova na svete. To je ale výhľad a luxus!

Vedeli ste

Pytagoras objavil a2 + b2 = c2.

Zobraziť viac
Diskusia