Zdravie

Jennifer Aniston (54) je známa nielen svojím talentom, ale aj svojou nezameniteľnou krásou a úžasnou postavou. Najnovšie zábery však vyvolali šialenstvo, herečka sa ukázala v takej forme, ako nikdy predtým.
20.8. 2023 18:00

Dokonalé telo podľa Jennifer Aniston: Toto dodržujte a budete stále fit!

Jennifer Aniston, ikona televízneho a filmového priemyslu, sa okrem svojich hereckých schopností, stala aj symbolom zdravého životného štýlu. Jej závideniahodná postava a žiariaca pleť si získali pozornosť mnohých žien a médii sa často zaoberajú tým, ako sa jej darí udržiavať takú výnimočnú formu.

Už po 30. roku života však u mnohých ľudí dochádza k postupnému opotrebovaniu a poškodeniu chrupky, ktorá má na rozdiel od iných tkanív pohybového aparátu takmer nulovú regeneračnú schopnosť.
17.8. 2023 5:00

Ach, tie kĺby: Za bolesťou nie je iba reuma a netrápia len seniorov, čo vám pomôže?

Trápi ma reuma. Veta taká typická pre našich starých rodičov, až sa stala synonymom staroby. Reumatické či systémové ochorenia rozhodne netrápia iba seniorov.

Ilustračné foto
16.8. 2023 8:00

KVÍZ Viete, čo robiť pri seknutí krížov? Odpovede, ktoré sa vám zídu

Zúčastnite sa nášho kvízu o seknutí krížov a získajte užitočné informácie o liečbe a správnych postupoch pri seknutí krížov. Otestujte svoje znalosti a naučte sa, ako rýchlo a efektívne reagovať v prípade tohto zranenia.

Vyžarovanie bolesti do brucha sa môže objaviť aj pri zmenách v oblasti hrudníkovej chrbtice.
16.8. 2023 5:00

Kedy treba ísť s boľavým bruchom k lekárovi? Pozor, nepodceňujte tieto príznaky

Problém s boľavým bruchom dokáže skúsený lekár vo väčšine prípadov ľahko diagnostikovať aj liečiť. Musíte ho však navštíviť. Niekedy je veľmi dôležité aj taký bežný a pomerne častý problém ako boľavé brucho nepodceniť a čím skôr ho riešiť s odborníkom.

Snaha o dosiahnutie zdravšieho životného štýlu a ideálnej postavy nás často privádza k nezvyčajným a často aj absurdným trendom v oblasti stravovania. Tu je prehľad niekoľkých najšialenejších diét, ktoré sa objavili na scéne a zanechali v nás zmiešané pocity ohľadne ich účinnosti a rozumnosti.
11.8. 2023 18:00

Najšialenejšie diéty sveta: Neuveríte, čo všetko sú ľudia kvôli chudnutiu ochotní zjesť!

Snaha o dosiahnutie zdravšieho životného štýlu a ideálnej postavy nás často privádza k nezvyčajným a často aj absurdným trendom v oblasti stravovania. Tu je prehľad niekoľkých najšialenejších diét, ktoré sa objavili na scéne a zanechali v nás zmiešané pocity ohľadne ich účinnosti a rozumnosti.

Slovenskí vedci vyvíjajú očkovaciu látku
9.8. 2023 5:00

Boj s demenciou: Pomohol by vitamín D? Slovenskí vedci vyvíjajú očkovaciu látku

Pomohlo by Bruceovi Willisovi užívanie vitamínu D, aby sa vyhol diagnóze demencie? Dá sa jej vôbec zabrániť? Podľa vedcov sa k tomu môžeme pomaly priblížiť.

Prehnali ste to s alkoholom? Týchto 5 tipov vám pomôže s rannou opicou
7.8. 2023 18:00

Prehnali ste to s alkoholom? Týchto 5 tipov vám pomôže s rannou opicou

Ráno po nezabudnuteľnej zábave mnohí z nás občas zistia, že cesta naspäť k pohode a energii nie je vždy taká hladká, ako by sme si priali. Viete, čo vám pomôže?

„Ak sa zotavujete z vážneho ochorenia, zvážte vytvorenie záhrady, ktorá lieči,“ odporúča známa propagátorka ekologického záhradníctva Shawna Coronado.
3.8. 2023 5:00

Zaujímavosti o záhradách: Majú obrovskú moc, odbúravajú smútok, no to nie je všetko

Záhrady boli súčasťou ľudského života od nepamäti. Nielen pre svoju užitočnosť, ale tiež ako symbol útočiska, domova, krásna a v neposlednom rade tiež ako účinný prostriedok pri zotavovaní sa z chorôb a smútku. Záhrady totiž majú obrovskú moc…

Ilustračné fotoSponzorované
3.8. 2023 0:00

Prečo je ochrana pred slnkom pre nás taká dôležitá?

Leto je obdobím, kedy sa väčšina ľudí teší na slnečné dni a aktivity na slnku. Avšak počas tohto ročného obdobia nesmieme zabúdať na ochranu pred slnkom, ktorá je nevyhnutná pre udržanie zdravia našej pokožky. Slnko síce poskytuje dôležitý vitamín D a zároveň nás nabíja endorfínmi, no jeho nešetrné žiarenie môže spôsobiť nežiaduce následky. V tomto článku sa zameriame na dôležitosť ochrany pred slnkom a poskytneme účinné metódy, ktoré nám pomôžu si užívať slnečné dni bez obáv o zdravie našej pokožky.

Ilustračná snímka
2.8. 2023 5:00

Bolesť hlavy nedá na seba dlho čakať: 7 tipov, ako jej dať stopku

Pracovné povinnosti sa na vás len tak sypú, ak sa k tomu pridá starostlivosť o rodinu, skoré vstávanie či málo pohybu, bolesť hlavy nedá na seba dlho čakať. Čo teraz?

Káva a alkohol sú výrazne močopudné, zvyšujú frekvenciu močenia.
26.7. 2023 5:00

Problémy s močením: Koľkokrát je akurát? Pozor, ak chodíte príliš často

Frekvenciu močenia ovplyvňujú rôzne faktory. Ak chodíte na malú potrebu každú chvíľu, pátrajte čím skôr po príčine.

Káva a šlofík patria k sebe.
25.7. 2023 18:00

Vyskúšajte to už dnes: Káva pred šlofíkom prináša neočakávané výsledky

Že káva a spánok nejdú dohromady? V článku sa dozviete, ako ich načasovať, aby ste mali z oboch čo najväčší osoh.

Ako spoznať dobrého zubára? Máme istotu, že ho nájdeme v tej najšpičkovejšie vybavenej ordinácii?
20.7. 2023 5:00

Záchrana zdravia a tvrdý biznis: Kde nájdete dobrého zubára?

Podľa štatistického úradu u našich západných susedov sú najčastejším dôvodom na vynechanie kontroly u zubára vysoké náklady.

Choroba vystresovaných
19.7. 2023 5:00

Choroba vystresovaných: Ako sa prejavuje TETÁNIA? Pozor na tieto príznaky

Brnenie v prstoch, tras, tŕpnutie či mravčenie. Kŕče, svalové zášklby a rôzne ďalšie prejavy od výmyslu sveta. To všetko môže byť príznakom tetánie. Že sa vás to netýka alebo ste o tetánii ešte nepočuli? V takom prípade zbystrite pozornosť.

V dnešnej dobe veľa ľudí trpí tým, že sa im zuby obrusujú viac, než je prirodzené. Môže za to napríklad stres vedúci k zatínaniu zubov či škrípaniu zubami.
17.7. 2023 18:00

Stav ústnej dutiny je vašou vizitkou: Staráte sa dobre o zuby? Pozor na týchto 5 zabijakov

Čo zbytočne ničí naše zuby? Pozor na týchto 5 chýb.

Voda je základ života, ale doplniť ju môžete aj z prírodných zdrojov.
14.7. 2023 5:00

Pitný režim v lete: Nedostatok vody prezradí aj farba moču! Ako sa správne hydratovať?

Hydratácia je pre naše zdravie veľmi dôležitá, najmä počas letných mesiacov, keď je horúco a viac sa potíme. Správna hydratácia pomáha nielen regulovať telesnú teplotu, ale podporuje činnosť mozgu, udržiava kĺby premazané a trávenie plynulé. Ako teda zabezpečiť nášmu telu dostatok tekutín?