Zdravie

Pri cukrovke prvého typu je liečba inzulínom celoživotná, druhého typu sa môžete zbaviť svojím pričinením.
29.3. 2023 5:00

Oznámila vám lekárka, že máte cukrovku? Nič nie je stratené! Čo by ste mali vedieť?

Napriek zvyšujúcej sa životnej úrovni a prebytku informácií o zdravom životnom štýle populácia vyspelých krajín hlási vysoké čísla civilizačných ochorení, medzi nimi aj diabetu mellitus, bežne známeho ako cukrovka.

Kvasenie vytvára podmienky na podporu rastu probiotík, ktoré nájdete aj v kefíre alebo jogurte.
24.3. 2023 5:00

Poklad zo súdka: Prečo by sme si kvasenú kapustu mali dopriať pravidelne?

Kvasená kapusta je malý poklad, ktorý si každý môže pripraviť doma. Alebo si ju môžete kúpiť hotovú na trhu či v obchode, v širokej ponuke nájdete aj tú bez konzervantov. Najmä pri súčasných cenách zeleniny z dovozu ide o lacnú, chutnú a dostupnú možnosť, ako si obohatiť stravovanie a súčasne dodať telu množstvo pozitívnych látok.

Ilustračná snímka
23.3. 2023 5:00

Na toto dbajte! 7 super tipov, ktoré vám zaručia „mladosť“ aj vo vyššom veku

Roky pribúdajú každému, ale u každého to môže vyzerať inak. Niekto prekročí prah vyššieho veku ako mladí, iný zostarne predčasne. Dobrou správou je, že o tom, ako to bude u vás nerozhoduje genetika, ale vy sami.

Patológ MICHAL PALKOVIČ je nesmierne príjemný, vtipný a rozhľadený človek.
22.3. 2023 5:00

Pero prepichlo pacientovi žalúdok a dostalo sa do pľúc: Patológa Palkoviča stále niečo prekvapí

Patológ nie je len ten, kto pitve mŕtve telá, ale hlavne ten, kto rozhoduje o ďalšom osude živých pacientov. Stačí mu na to vzorka tkaniva na sklíčku a mikroskop.

Ilustračné fotoSponzorované
21.3. 2023 0:00

Saponíny – účinná sila z prírody na jarnú očistu tela

Jar je jedno z najobľúbenejších období v roku. Nielenže prináša vzrušujúcu energiu rastu, obnovy a zmeny, ale je to aj veľmi dôležitá sezóna, pokiaľ ide o naše zdravie! Je to tiež ideálne obdobie na jarný detox, ktorý nám pomôže vyrovnať hormóny, uvoľniť toxíny a naštartovať metabolizmus po zimných mesiacoch.

Vedci už dávno prišli na to, že strava, ktorú prijímame, neovplyvňuje len naše zdravie, ale aj náladu.
16.3. 2023 6:00

TOP 10 potravín, ktoré vám predĺžia život až o 10 rokov! Tieto určite zaraďte do jedálnička

Kto by nechcel žiť čo najdlhšie? Cvičenie, spánok, zvládanie stresu je základ. Ak tomu ešte pridáte týchto 10 potravín, môžete sa tešiť na dlhý život.

Ženské srdce sa zo stresu spamätáva rýchlejšie, ako mužské.
15.3. 2023 5:00

Hoci sa na stres pozeráte cez prsty, má aj svoju dobrú stránku: Aká to je?

Hoci sa na stres pozeráte cez prsty, má aj svoju dobrú stránku. Zlepší koncentráciu, zvýši výkon a podporí vašu kreativitu.

„Pálivý element pridaný do pokrmu obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok a, naopak malé množstvo kalórií,“ zhŕňa nutričná terapeutka Dagmar Mušková.
13.3. 2023 6:00

Pikantné jedlá nám môžu dať pekne zabrať: Prečo sa, ale v zime oplatí si pokrm priostriť?

V ústach začne horieť, tvár sčervenie, do očí sa tlačia slzy, na čele vyrazia kropaje potu, chce sa nám kýchať, nemôžeme sa nadýchnuť… Pikantné jedlá nám môžu dať pekne zabrať. Nemusíme zachádzať do extrémov, no obzvlášť teraz v zime sa oplatí pokrm si priostriť.

Ilustračná snímka
10.3. 2023 5:00

V zime jedlá priostrite: Čo nás zahreje a možno aj rozplače?

Možností, ako pokrm priostriť, je veľa. Aby nás zohrial, nemusíme doň pridávať len papričky čili.

Spánkom podporujete imunitu.
8.3. 2023 5:00

Dobrý spánok dokáže vyriešiť množstvo zdravotných problémov bez liekov: Tipy, ako na to!

Stres a ťažkosti so zaspávaním tvoria doslova začarovaný kruh. Nevyspatí sme v strese, vystresovaní zase nemôžeme zaspať. Čo s tým?

Ilustračná snímka
6.3. 2023 6:00

Je to hotový zázrak! Ktorá potravina je základ zdravého stravovania?

Popri všetkých tých cudzokrajných potravinách a pochutinách s pútavým marketingovým príbehom vyzerajú obyčajne. Pritom čo sa týka pozitívnych účinkov na zdravie, ovsené vločky ich možno všetky strčia do vrecka!

Dbajte na prevenciu
1.3. 2023 5:00

Riziko suchých rúk sa zvyšuje najmä v chladných mesiacoch: Na čo si treba dať pozor?

Pokožke určite pomôže pravidelné krémovanie. Oplatí sa však aj skontrolovať mydlo. Aké by malo byť, aby ruky zbytočne nevysušovalo?

S vysokým tlakom nie sú žarty.
28.2. 2023 6:00

Strava, ktorá vám pomôže rýchlo a účinne znížiť krvný tlak

Na znižovanie krvného tlaku existuje mnoho liekov. S množstvom vedľajších účinkov. Navyše lieky na tlak nefungujú, ako tie proti bolesti, že s problémom skoncuje pár tabletiek. Pri liečbe tlaku ide častokrát o užívanie počas zvyšku života. No existujú aj iné spôsoby, ako dostať tlak pod kontrolu.

Mlieko stráca na popularite a často sa nahrádza mnohými alternatívami. Nedávno zverejnená štúdia OSN však opisuje „planetárnu zdravú stravu“ stále zahŕňajúcu ekvivalent jedného pohára mlieka denne.
27.2. 2023 6:00

Mlieko, potravina, ktorá vyvoláva rozruch: Prečo ho niekto má rád a iný ho nemôže ani cítiť?

Azda žiadna iná potravina nebýva predmetom toľkých protichodných diskusií ako mlieko. Nápoj, primárne určený pre teľatá so štyrmi žalúdkami, ktorý má položiť základ toho, aby ich hmotnosť čo najskôr vystrelila do tonových čísel...

Bojujte proti nachladnutiu.
25.2. 2023 6:00

Boj proti nachladnutiu spoľahlivou prírodnou cestou

Všetci akosi kýchajú a smrkajú. Zdá sa, že obdobia medzi ročnými obdobiami sľubuje vyhliadky akurát na chorobu. Avšak netreba hneď utekať do lekárne, mnoho nástrojov na uvoľnenie dutín a prekonanie nachladnutia nájdete priamo v kuchyni.

Super čaje na spánok.
24.2. 2023 5:00

Najlepšie čaje na zlepšenie spánku, ktoré môžete piť

Potrebujete zlepšiť spánok a nechcete siahať po medikamentoch? Veľmi dobrou cestou je vydať sa šálkou dobrého čaju. Je však vhodné zvoliť ten správny čaj, ktorý sladké sny zaručí.