Kvízy

Zdeněk Svěrák
včera 12:00

Uhádnete všetky filmy so Zdeňkom Svěrákom? OTESTUJTE SA

Nezabudnuteľného herca, komika, scenáristu a spisovateľa milujú všetky generácie. Aj vy? Otestujte sa!

Ilustračná snímka
15.9. 2021 8:00

Pápež František zavítal na Slovensko: Čo viete o SVÄTOM OTCOVI? Otestujte sa!

Svätý Otec František zavíta 12. septembra prvýkrát na Slovensko. Zotrvá u nás do stredy 15. 9., v súvislosti s jeho pastoračnou návštevou budú platiť prísne opatrenia.

Nocne fotografie mosta SNP a casti Petrzalky
11.9. 2021 16:00

KVÍZ: Viete, kde sa nachádzajú najznámejšie rozhľadne a vyhliadky Slovenska?

Vidieť krásy Slovenskej prírody z vtáčej perspektívy má jednoducho svoje čaro. Zakončiť túru výstupom na rozhľadňu a kochať sa okolitou krajinou je príjemným obohatením každého výletu. Dokážte, že ovládate polohu tých najznámejších, ktoré sa jednoznačne oplatí navštíviť.

kroner
10.9. 2021 12:00

Poznáte filmy s legendárnym JOZEFOM KRONEROM? Otestujte sa!

Legendárny herec hral v množstve, ktoré sa stali kultovými. Poznáte ich názvy?

Tabuľa obce Kašov. Budú sa niekedy aj pri nej fotografovať turisti?
8.9. 2021 8:00

OBCE S NEVŠEDNÝMI NÁZVAMI: Viete, kde hľadať Tehlu, Pukanec či Krvavé Šenky? OTESTUJTE SA

V akej obci alebo meste žijete? A viete že na Slovensku je dovedna 2 927 vidieckych obcí, miest a mestských častí spolu? Niektoré ich názvy sú kuriózne, niektoré úsmevné, ale každý v sebe skrýva časť histórie. Viete však, v ktorom kraji sa nachádzajú tieto obce s bizarnými názvami?

Tublatanka
4.9. 2021 16:00

KVÍZ: Poznáte autorov NAJZNÁMEJŠÍCH SLOVENSKÝCH HITOV? Otestujte sa!

Spoločnosť nám robí na cestách, v kuchyni, ale aj pri upratovaní či venčení psa. I keď si našich obľúbených interpretov kvôli momentálnej situácii ešte stále nemôžeme všade užiť naživo, na ich koncerty sa dá preniesť aspoň prostredníctvom internetu a streamovacích služieb. Ako dobre ovládate mená najznámejších hviezd, ktoré sa svojou tvorbou navždy zapísali do slovenskej hudobnej histórie?

Ilustračná snímka
3.9. 2021 12:00

PIVNÝ KVÍZ: Ako dobre poznáte zlatý mok? OTESTUJTE SA

Pivo sprevádza ľudstvo už tisícročia. Aj vy si s radosťou doprajete tento zlatý mok? Potom by ste možno mohli zvládnuť náš kvíz na jednotku.

Vďaka komédii Marie Poledňákovej S tebou mě baví svět z roku 1982 sa JULO SATINSKÝ stal mimoriadne obľúbeným aj v Česku.
1.9. 2021 8:00

KVÍZ: Ako dobre poznáte KULTOVÉ ČESKOSLOVENSKÉ KOMÉDIE? Otestujte sa!

Sú to kultové filmy, s kultovými scénami a hercami. Skúste si spomenúť na ich názvy.

Ilustračná snímka
27.8. 2021 16:00

Ako dobre poznáte naše okresy? A čo viete o ich dominantách? OTESTUJTE SA

Počas sviatkov nebudeme môcť môcť opustiť okres, kde bývame. Nemusí to byť na škodu, aspoň ich môžeme lepšie spoznať. Veď sa otestujte, koľko viete o svojom okrese a jeho pamiatkach! Možno budete veľmi prekvapení!

Ilustračná snímka
27.8. 2021 12:00

KLASICKÉ SLOVENSKÉ ROZPRÁVKY: Ako dobre ich poznáte? OTESTUJTE SA

Kto by nemiloval tie nádherné príbehy, v ktorých sa všetko zlé na dobré obráti. Prekrásne princezničky, láskaví králi, ale i odvážni Jánovia, ktorí skolia sedemhlavého draka sú hrdinovia, s myšlienkou na ktorých usínajú po celodennom vystrájaní zmorené deti. Občas si ich pripomenú aj dospelí, ktorí túžia aspoň na chvíľku vrátiť sa do detských liet.

Ilustračná snímka
25.8. 2021 8:00

Rozpoznáte obľúbený film alebo seriál podľa obrázku? OTESTUJTE SA!

Patríte, medzi tých, ktorí poznajú každý jeden film, či seriál? Ovládate mená postáv a poznáte dej? Preverte svoje znalosti z česko-slovenského plátna!

Ilustračná snímka
21.8. 2021 16:00

TATRANSKÝ KVÍZ: Čo (ne)viete o našich veľhorách? OTESTUJTE SA

Vysoké Tatry sú počas leta najobľúbenejšou turistickou destináciou na Slovensku. Možno ste ich navštívili aj vy. Čo však o našom najvyššom pohorí viete? Kvíz preverí vaše znalosti v oblasti tatranských „naj“.

Jana Brejchová
20.8. 2021 12:00

ČESKÁ BARDOTKA: Jana Brejchová poplietla hlavy mnohým mužom. Čo o nej viete? OTESTUJTE SA

Bola nielen sexi a krásna, ale aj talentovaná! Reč je o herečke Jane Brejchovej. Ako mladá dostala lichotivú prezývku česká Bardotka. Žiaľ, dnes je v zlom zdravotnom stave a žije v liečebni pre dlhodobo chorých. Otestujte sa, čo viete o jej láskach, nenávisti a škandáloch!

Spoznávate Modus, Mariku Gombitovú a Mira Žbirku, na Bratislavskej lýre v roku 1979?
18.8. 2021 8:00

LEGENDÁRNA BRATISLAVSKÁ LÝRA: Čo o nej viete? OTESTUJTE SA

Každý spevák ju chcel vyhrať, každý milovník populárnej hudby chcel počuť víťazné hity! Bratislavská lýra, ktorej prvý ročník bol 23. júna 1966, bola proste super! Mnohé skladby prežili a poznáte ich aj vy. Neveríte? Zistíte to vďaka nášmu testu.

Karel Gott pred zámkom Moritzburg, kde nakrúcali rozprávku Tri oriešky pre Popolušku.
14.8. 2021 16:00

Ako dobre poznáte miesta spojené s Karlom Gottom? TENTO KVÍZ zvládne len málokto

Bol legendou, ktorú si vážili viaceré generácie! Karel Gott, ktorý zomrel 1. októbra, bol hviezdou v Československu, aj v zahraničí. O jeho živote a práci vieme veľa. Ako však poznáte miesta, ktoré sú s ním navždy spojené?

Švajčiarsko
13.8. 2021 12:00

Krajina mlieka a medu, tulipánov či piva: Spoznáte štáty podľa ich prívlastkov? OTESTUJTE SA

Mnoho svetových krajín je známych nielen vďaka ich pôvodnému názvu, ale aj prívlastkom, ktoré časom dostali na základe svojich charakteristických vlastností. Niektoré sa s nimi ťahajú už od nepamäti, iné tieto pomenovania získali len nedávno. Zistite, či zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov!