Dcérine spomienky

Napriek všetkým klebetám o Zvaríkovom záletníctve vydržalo manželstvo s Evou Krížikovou celých 47 rokov. Podľa niektorých kolegýň bola vraj jeho sukničkárska povaha iba klebetou. Hana Gregorová hovorila o svojom kolegovi ako o úslužnom a vtipnom partnerovi: „Bol zo starej školy. Vždy rád dvoril ženám, myslím si však, že to bolo skôr také teoretické. Rád sa obzrel za každou peknou ženou. A to bolo pravdepodobne všetko.“

Istá produkčná, ktorá s ním často pracovala na televíznych inscenáciách, jej slová potvrdila: „Myslím si, že Ferko Zvarík bol taký teoretický sukničkár. Kurizoval každej, ktorá lepšie vyzerala. Veľa vody však nenamútil.“ Podľa najbližších priateľov žil s manželkou veľmi harmonicky. Iste aj preto, že obaja umelci mali navzájom pochopenie pre svoju profesiu a zároveň si nemali čo závidieť, pretože na scéne boli rovnako úspešní.

Dcérou hereckej manželskej dvojice je právnička Barbora Zvaríková.
Dcérou hereckej manželskej dvojice je právnička Barbora Zvaríková.
Zdroj: Archív NMH, Michal Šebeňa

Dcéra Barbora po návrate do Bratislavy rodičov v jednom rozhovore opísala takto: „Mama bola praktická a realistická, otec bohém. Keď mal zatĺcť klinec, klepol si po prste. Keď sa zobudil, buď maľoval, alebo spieval.“ Detstvo so slávnymi rodičmi trávila viac sama než s nimi, nikdy jej to však nijako zvlášť neprekážalo.

„Mesačne mala mama kedysi aj dvadsať predstavení v divadle plus televízia a cez deň rozhlas, takže sme boli spolu naozaj veľmi málo. Keď som ráno išla do školy, rodičia spali, pretože do noci boli v práci, a keď som prišla zo školy, už boli zase v divadle. Nikdy som si to tak neuvedomovala, brala som to ako samozrejmosť, hoci mama to s odstupom času začala spomínať častejšie. Na oboch rodičov som nesmierne pyšná a nemám pocit, že mi v živote niečo chýbalo. Starostlivosť alebo láska určite nie,“ zhodnotila ich jediná dcéra, ktorá po slávnom otcovi zdedila výšku a fyzické črty zas po mame.

Umelecké gény ju akosi obišli, aj keď v mladom veku koketovala s myšlienkou podať si prihlášku na herectvo. „Ale potom ma to prešlo a nakoniec som vyštudovala právo. Určite mal na tom zásluhu otec, ktorý nechcel, aby som bola herečka. Videl do toho lepšie než ja.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Dom vyzerá navonok obyčajne, vnútri však ukrýva plechovkové kráľovstvo.

Nebudete veriť vlastným očiam! Dom vyzdobený plechovkami od piva vyzerá úžasne

Populárne články
Pre chorého brata je oporou.

Po problémoch v manželstve herca SVÄŤA MALACHOVSKÉHO zasiahla bratova diagnóza

Spolupacientka na chemoterapii Marianne požičala pre zábavu blond parochňu, hoci pred liečbou mala tmavé vlasy.

Rakovina prsníka ju takmer zabila: Marianna žije s metastázami po celom tele

Ilustračná snímka

Zvláštne miesto. Cítiť z neho pokoj, no zároveň nevysvetliteľnú záhadu, akej inde niet...

Diana a Charles

PRINCEZNÁ DIANA bola najkrajšia! Chirurg tvrdí, že má dôkaz

Celý život strávil po boku manželky Dariny, bývalej letušky, s ktorou mali tri deti.

Stano Dančiak miloval jednu z prvých letušiek v Československu. Aký bol skutočne ich vzťah?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Ekobilancia avokáda je zdrvujúca. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia