Túžba po obrovských svaloch sa mu stala osudnou. Kulturista z Brazílie prezývaný "Hulk" zomrel vo veku 55 rokov.

Valdir Segato sa podľa portálu Mirror každodenným vstrekovaním smrteľného oleja do prsných svalov, bicepsov a chrbtových svalov snažil napodobniť postavu svojich hrdinov - Arnolda Schwarzeneggera a Hulka. Rád hovoril, ako je hrdý na to, že ho v okolí poznajú ako "monštrum". Lekári ho už vo veku 49 rokov varovali, že jeho spôsob naberania svalov by mohol spôsobiť, že po nenapraviteľnom poškodení nervov bude potrebovať amputáciu. Stavebný robotník Segato však napriek lekárskym odporúčaniam pokračoval - tvrdil, že chce byť ešte väčší.

"Stále mi hovoria Hulk, Schwarzenegger a He-Man a mne sa to páči. Zdvojnásobil som si bicepsy, ale stále chcem byť väčší," povedal v roku 2016. Na sociálnych sieťach si hovoril "Valdir Synthol" a pravidelne zverejňoval obrázky a videá svojich vypuklých svalov. Napriek miliónom sledovateľov však Segato v čase svojej smrti žil ako samotár s niekoľkými priateľmi alebo návštevami, uviedli susedia pre miestne médiá.

Moisés da Conceição da Silva, jeden z miestnych obyvateľov, povedal pre brazílsku televíziu Globo, že kulturista požiadal jeho matku o pomoc po tom, ako sa sťažoval na problémy s dýchaním. "Bolo to viac-menej okolo šiestej ráno. Preplazil sa cez zadný dom a prišiel do predného. Potom zaklopal na okno mojej matky, klopal, klopal, potom sa zobudila a on povedal 'pomôžte mi, pomôžte mi, lebo zomieram'." Odviezli ho do nemocnice, ale napriek všetkej snahe lekárov sa ho nepodarilo zachrániť. Valdir Segato v predchádzajúcich rozhovoroch prezradil, že používa syntholový olej - zmes alkoholu, liekov proti bolesti a oleja. Ešte pred ním si pichal anabolické steroidy.

AKO VYZERALO VALDIROVO TELO NAPICHANÉ OLEJOM, SI POZRITE V GALÉRII...
Diskusia