Podľa svojho veku je dávno na dôchodku, no jej životný štýl, spôsob obliekania a sny, ktoré si túži splniť, tomu nezodpovedajú.

Norma Williams, rodáčka z Liverpoolu žijúca aj s partnerom Lauriem (85) v Taliansku, trvá na tom, že starnutie je len spôsob myslenia, a odmieta veriť, že niekedy bude "stará". Koniec koncov, stále sníva o tom, že sa ako modelka bude prechádzať po móle. "Ak odídete do dôchodku a nebudete v živote ďalej nič robiť, je to akoby ste boli jednou nohou v hrobe," cituje Normu NY Post. Teraz zdravo žijúca žena sa však v mladosti prejedala a mala nadváhu. "Chodila som spať s niekoľkými balíčkami čokoládových marshmallow, obrovskými vreckami kukuričných chrumiek a čerstvo nakrájaným bielym chlebom," spomínala. "Bola som troska a stále som sa cítila zle." Rozdiel medzi jej mladým ja a tým o desiatky rokov neskôr charakterizuje jediné slovo - energia. Teraz Normim denný režim pozostáva z 9-kilometrových prechádzok a cvičenia so 4-kilovými činkami. V strave však stále nie je taká disciplinovaná, ako by si mnohí mysleli.

"Na raňajky mám celozrnný croissant plnený medom a cappuccino - niekedy dve alebo tri cappuccina denne," priznala."Okrem toho denne vypijem asi šesť šálok čaju, každú s dvoma cukrami. Moja strava nie je dokonalá - po hlavnom jedle dokážem bez problémov zhltnúť štyri alebo päť balíčkov piatich slaných sušienok," dodala. "Na večeru si dávam mix orechov, výber z mäsa a syrov, celozrnné pečivo, grilovaného lososa alebo krevety v panvici, zemiaky a zeleninu. A každý večer vypijem aj jednu celú fľašu vína," povedala na rovinu Norma, ktorá sa riadi dvoma "zlatými pravidlami": jesť až po skončení tréningu a nikdy nejesť medzi jedlami.

Niet preto divu, že ju ľudia často zastavujú a zdvorilo sa jej pýtajú na vek. Jej mladistvý vzhľad a nekonečná energia ju presviedčajú o tom, že by si ešte stále mohla splniť svoj sen chodiť po móle v Miláne. "Prečo sa nemôžem predvádzať po boku 17-ročných krások bez toho, aby som mala biele vlasy? Chcem ukázať svetu, že nemusíte vyzerať ako stereotypná stará dáma," zamyslela sa Norma a dodala: "Nesúhlasím s tým, že dnešná doba patrí mladým - je na starších v našej spoločnosti, aby išli príkladom a boli vzorom."

KOĽKO ROKOV MÁ NORMA, SA DOZVIETE V GALÉRII
Diskusia