„Celé roky som s ňou chodievala takmer na všetky odchyty, záchranné akcie. Len do Revúcej ma nevolala, ZACHRÁNILA MI TÝM ŽIVOT,“ tvrdí Laura Strinková (18). O nebohej Zuzane Klinckovej (68) hovorí ako o svojej druhej starej mame.

Celým Slovenskom otriasla tragédia na Gemeri, tri aktivistky z Rožňavy – Zuzana Klincková, Katarína Kohútiarová a Zdenka Majeríková – sa utopili v rozvodnenej rieke Muránka po tom, ako zo zaplaveného útulku v Revúcej odvážali v aute tri psy.

Primátor Rožňavy Michal Domik o nich hovorí ako o hrdinkách a netají svoje ambície do roka postaviť na ich počesť sochu alebo pomník. Jedna z troch utopených žien, Zuzana Klincková, bola štatutárkou Občianskeho združenia Život je pes.

Po jej smrti sa vynorili otázky, čo bude ďalej s rožňavským útulkom pre psy, ktorý vybudovala. Vyzerá to, že učiteľka na dôchodku vychovala aj svojich následníkov.

V Rožňave pôsobí veľa mladých ľudí, ktorým osud túlavých zvierat nie je ľahostajný. Dokonca sa postarali aj o jej dve mačky a jedného psa, zvieratá márne čakali na svoju paniu v jej byte.

Je mi to divné

Laura Strinková rozhovor s nami odsúvala niekoľko dní z časových dôvodov. Táto iba 18-ročná mladá žena študuje na strednej zdravotníckej škole, popritom brigáduje a okrem toho sa ešte angažuje pri záchrane túlavých psov.

„Je to sedem rokov, čo som začala v útulku pôsobiť ako dobrovoľníčka. Našla som na ulici v Rožňave túlavého psa, kontaktovala som miestny útulok a tak som sa vlastne zoznámila so Zuzanou.

Nemala vlastné deti, nás dobrovoľníkov nazývala svojimi vnúčatami. My dve sme si boli veľmi blízke, dokonca sme boli aj susedky. Vídavali sme sa takmer denne, brávala ma so sebou na každý odchyt.

Hneď po tragédii v Revúcej mi neustále vyzváňal mobilný telefón, všetci naši známi si mysleli, že som bola v tom aute s ňou. Lenže ona ma so sebou vtedy nevolala. Samej mi je to divné,“ opisuje Laura.

Ilustračná snímka

Inteligentné zrkadlo aj toaleta: Kúpeľňa budúcnosti prináša technológie pre najnáročnejších

Populárne články
Prvú sobotu po Troch kráľoch sa jubilejným 20. ročníkom Plesu v opere otvorila plesová sezóna na Slovensku. Po prvýkrát sa moderátorského žezla chopili herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

NAJ momenty Plesu v opere: Najprestížnejšia udalosť roka oslávila jubileum

Na začiatku kariéry jej veľmi pomohol HUGO HAAS. Bola jeho žiačkou, hereckou kolegyňou a takisto milenkou.

Herecké šťastie Adiny Mandlovej trvalo 12 rokov. Jej život bol plný dramatických zvratov

Na Slovensku nájdete tri dediny, ktoré majú názov Lúčky.

Na Slovensku sú až tri obce s názvom Lúčky: Ako sa žije pod bielou perinou?

Ilustračná snímka

Neuveriteľné! Ženu s tromi deťmi zachránili po vyše mesiaci v dažďovom pralese

Jaromír Jágr (47) a Elizabeth Kopecká (24)

Špekuláciám o vzťahu Jágra a Hantuchovej odzvonilo: Po svojom boku má túto krásku

Život prišiel z vesmíru. Je to pravda?

Prišiel život z vesmíru?

Zobraziť viac
Diskusia