Žena, ktorá sa nesprchuje, nepoužíva dezodorant a vynecháva umývanie zubov, pretože žije sama, prezradila, prečo je hrdá na to, že je "nechutné dievča".

Tridsaťpäťročná Annabel Fenwick Elliott žije sama na vidieku v anglickom Essexe so svojím psom, zatiaľ čo jej snúbenec pracuje v zahraničí, a ako introvertka sa s inými ľuďmi stretáva len zriedka. Spisovateľka priznáva, že si takmer nikdy nečeše svoje dlhé vlasy a zabúda si umývať zuby, pretože sa jej nepáči, ako potom chutí jedlo. Svoje konanie vysvetľuje tým, že je "lenivá" a verí, že neustále sprchovanie a umývanie vlasov je poháňané "márnivosťou a dobrými reklamnými kampaňami", a nie "biologickou potrebou".

"Vyhýbam sa pravidelnému umývaniu z vlastnej vôle," vysvetľuje Annabel pre DailyMail a popiera, že by bola bezdomovec, narkomanka či psychicky narušená. "Áno, úprimne, som lenivá. Dezodorant používam len vtedy, keď idem do obchodu. Moja vlastná čistota je na samom konci môjho zoznamu priorít," hovorí otvorene. Annabel sa neobťažuje ani sprchovaním, keďže len zriedkavo prichádza do styku s inými ľuďmi. Navyše nemá rada pocit mokra a následnej zimy. "Nesprchovať sa každý deň znamená neprezliekať sa každý deň, čo mi vyhovuje. Vlasy si nečešem, ale keď sa mi začnú príliš zamotávať, jednoducho si ich zopnem do drdolu. Nepoužívam dezodorant ani antiperspirant - aký to má vlastne zmysel, ak sa náhodou s niekým nestretávam?" pýta sa 35-ročná žena.

Všetko sa však razom mení, keď domov príde snúbenec, ktorý momentálne pracuje v zahraničí. "Zuby si umyjem dvakrát denne," potvrdí Annabel a jedným dychom dodá, že akonáhle odíde, vracia sa k svojmu životu pustovníčky.

FOTO ANNABEL NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia