Narodenie dieťaťa by malo byť jedným z najšťastnejších období. Pre túto mladú ženu mal veľmi trpkú príchuť.

Dvadsaťdvaročná Lyndsey Ashton kvôli svojmu vzhľadu čelí početným útokom. V skutočnosti je jej drobná výška dôsledkom vzácnej rakoviny, ktorou trpela ako päťročná. Pokladníčka je mamou 10-mesačného Flynna a žije v Okehamptone v Devone so svojím manželom, 27-ročným farmárom Jonathanom Ashtonom. Mladí rodičia čelili nechápavým pohľadom ľudí odnepamäti.

"Prečo sa držíš za ruky s dieťaťom, čudák?" ozval sa neznámy muž, ktorý na párik narazil počas ich prechádzky. Ďalší na nich ukázal prstom: "Je to dieťa tehotné?" narážal na drobnú Lyndsey, ktorá sa s Jonathanom dala dokopy, keď mala 16. Ako povedala pre The Sun, ľudia ju odjakživa obviňovali, že klame o svojom veku a namiesto 22 má 9 rokov. "Pýtajú sa ma, či chodím na základnú školu, a nemôžem si ani kúpiť alkohol bez toho, aby odo mňa žiadali občiansky preukaz."

Dôvodom, prečo Lyndsey vyzerá tak mlado, je zriedkavá forma rakoviny, rabdomyosarkóm - typ sarkómu mäkkých tkanív, ktorý rastie v podporných tkanivách v tele, ktorý jej diagnostikovali, keď mala len päť rokov. Špecialisti v detskej nemocnici v Bristole objavili nádor rastúci na hypofýze za jej ľavým okom a zasahujúci do mozgu po tom, čo nemohla poriadne otvoriť oči. Po operácii, chemoterapii a rádioterapii sa rakovinu podarilo odstrániť, no Lyndseyn zrak bol zničený. Rakovina ovplyvnila aj hormóny produkované hypofýzou, a tak prestala rásť. Šance na otehotnenie v jej prípade boli mizivé. Lekári dokonca predpokladali, že menopauza sa u nej začne v polovici dvadsiatky. Pre dievčinu, ktorá vždy snívala o rodine, to bola zdrvujúca správa.

Výška mladej mamičky sa zastavila na 147 centimetroch, jej muž je od nej o 30 cm vyšší. Podľa Lyndsey mu na tom nezáleží a prehliada aj štipľavé komentáre neprajníkov. V júni 2020 ju Jonathan požiadal o ruku a v decembri toho istého roku prirodzene otehotnela. Takmer trojkilový synček Flynn prišiel na svet v júli minulého roka plánovaným cisárskym rezom. Radosť z rodiny Lyndsey kazia pretrvávajúce dôsledky rakoviny. Trpí emetofóbiou, strachom zo zvracania, ktorý vyvolala chemoterapia. Stále tiež trpí posttraumatickou stresovou poruchou, úzkosťou a depresiou. No napriek všetkému sa snaží viesť normálny život a užívať si všetko dobré, čo jej napriek nepriaznivým vyhliadkam doprial.

AJ TAKTO MÔŽE VYZERAŤ 22-ROČNÁ ŽENA! FOTO LYNDSEY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia