Príbehy

Vrátili ma: Zážitok z hranice medzi niečím nepoznaným a týmto svetom mi zmenil život

12.6. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock
Príbehy

Vrátili ma: Zážitok z hranice medzi niečím nepoznaným a týmto svetom mi zmenil život

12.6. 2021 0:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Neviem, kde som bola, ale videla som, čo so mnou robia. Nič som necítila, nikoho som nepočula.

Predĺžený víkend na chalupe sa nám vydaril. Spolu s mužom sme urobili veľa užitočného – skultivovali záhradu a natreli rámy okien, ktoré musia odolávať poveternostným vplyvom. V nedeľu som chcela ešte pripraviť niečo na zjedenie, ale muž odmietol, že by si nemohol dať pivo, že radšej ešte nejakú polhodinu vydrží. Videla som na ňom, že už by bol najradšej doma, tak som zbalila veci a vyštartovali sme. Muž bol trochu nervózny. Zrejme ako každý hladný chlap. Nepripútala som sa a zvukový signál to stále pripomínal. Aj muž. Som objemnejšia a nesedí sa mi dobre s tým pásom. Viem, mala by som niečo urobiť s hmotnosťou, ale keď je to také ťažké…

Prešli sme za chalupársku osadu a muž pridal. Zrejme už cítil na jazyku chuť vychladeného piva z chladničky. Odrazu sa ako v zlom sne v protismere rútilo auto. Videla som, ako priam vyletelo z kolóny áut a obchádzalo vozidlo idúce pred ním. Muž zahrešil a brzdil, aj váhou svojho tela, až sa takmer nalepil na volant. Pamätám si náraz a už som letela cez čelné sklo. Dosť tvrdo som pristála na ceste a vtedy sa môj mozog čiastočne vypol. Necítila som totiž bolesť, ale videla som záchranárov. Aj to, že mi niečo pichajú do žily. Gestikulovali, otvárali ústa, ale nepočula som ich. Asi som bola niekde na hranici medzi niečím nepoznaným a týmto svetom.

A videla som aj svoje telo. Také tučné, doškriabané, ako ho premiestnili na ležadlo. Potom dlho tma a iné svetlo. Také zvláštne, v ktorom som sa videla ešte v detských rokoch a bolo mi ako v raji. Kdesi som blúdila a zrazu bolesť. Realita! Nepáčila sa mi. Veď čo už len môže byť pekné na nemocničnej izbe plnej prístrojov, od ktorých závisí aj fungovanie fyzického tela?! Chcela som sa vrátiť do toho svetla z detstva… Nejaký čas mi trvalo, kým som sa s tým zážitkom vyrovnala. Povedala som si, že je to príležitosť začať znova, a naštartovala som sa. Schudla som, žijem zdravšie a ďakujem za každý deň.

Diskusia